FredroRyki 2024 – zabawa słowem Aleksandra Fredry

Aleksander Fredro - jeden z najwybitniejszych polskich komediopisarzy był mistrzem zabawy. Tworzył swe utwory po to, aby dawały radość i przyjemność, by zabawiały widzów. Sam przy tym także bawił się niesłychanie!
Idąc za przykładem mistrza, postanowiliśmy zorganizować zabawę słowem.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze już po raz drugi zaprasza do udziału w przeglądzie „FredroRyki".
Jest to konkurs na najciekawszą interpretację utworów Aleksandra Fredry.

Przegląd adresowany jest do młodzieży w wieku 12 - 17 lat i przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

- 12-14 lat
- 15-17 lat

Zwycięzca w każdej z dwóch kategorii otrzyma statuetkę FredroRyka, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc w danej kategorii wiekowej - nagrody rzeczowe.

Uczestnik ma za zadanie zaprezentować własną interpretację wybranego przez siebie utworu (lub fragmentu utworu) Aleksandra Fredry, w dowolnej formie. Organizator nie narzuca charakteru prezentacji.

Termin dostarczenia kart zgłoszeniowych mija 25 października 2024 roku.

Zgłoszenie należy dostarczyć osobiście do:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida
Filia nr 4 i 9
ul. Podgórna 45
lub przesłać drogą elektroniczną na adres:

Przegląd odbędzie się 6 listopada 2024 r. o godz. 10.00 w budynku głównym Biblioteki Norwida.

Dodatkowo dla pierwszych 20 osób, które zgłoszą chęć udziału w Konkursie, 26 października 2024 r. odbędą się bezpłatne warsztaty aktorskie, które poprowadzi reżyserka i instruktorka teatralna, Alicja Wróbel.
Szczegóły dotyczące Konkursu można znaleźć w Regulaminie.

Organizatorami Konkursu są:
Filie 4 i 9