BOOKSTACJA – złap kurs na czytanie! Wypożycz Bestseller 24/7, Numer zadania 29

Szanowni Państwo! ODDAJCIE SWÓJ GŁOS NA BOOKSTACJĘ!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze jest partnerem zadania pn. BOOKSTACJA - złap kurs na czytanie - wypożycz bestseller 24/7,
w kategorii inwestycje.

Zadanie pn. BOOKSTACJA - złap kurs na czytanie - wypożycz bestseller 24/7 startuje w Budżecie Obywatelskim 2025.

BOOKSTACJA będzie zlokalizowana na terenie Centrum Przesiadkowego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze.

BOOKSTACJA - Numer zadania 29, to wyjątkowe samoobsługowe urządzenie umożliwiające  wypożyczanie książek z księgozbioru Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. W odróżnieniu od tradycyjnego książkomatu, w urządzeniu tego typu książki są umieszczone w przeszklonych skrytkach, dzięki czemu potencjalny czytelnik zobaczy przeznaczone do wypożyczenia egzemplarze. W założeniu BOOOKSTACJA posiadałaby ok. 90 przeszklonych skrytek z widocznymi wewnątrz książkami.

Atutem BOOKSTACJI jest to, że użytkownik nie musi wcześniej zamawiać książki w bibliotece, a decyzję o jej wypożyczeniu może podjąć zupełnie spontanicznie, zachęcony widokiem lektury (warunek: wypożyczający musi być zarejestrowanym czytelnikiem z aktywnym kontem bibliotecznym). Wiadomo, że czytelnik szybciej skusi się i chętniej wypożyczy książki, jeśli widzi ciekawe okładki.

Jeśli przychodzi Państwu skojarzenie z popularnym automatem do przekąsek, to jest właściwy trop!  Zamiast „kup i schrup” w automatach z art. spożywczymi,  w przypadku BOOKSTACJI świetnym hasłem jest „chwytaj i czytaj!”. To pokazuje całą ideę i sens BOOKSTACJI!
To właśnie Biblioteka dostarczy Państwu STRAWY DUCHOWEJ!

Obsługę logistyczną urządzenia, podłączonego na stałe do komputerowego systemu bibliotecznego, zapewniłaby WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Jej pracownicy zasilą BOOKSTACJĘ w egzemplarze atrakcyjnych czytelniczo książek - w zamierzeniu przede wszystkim w nowości książkowe oraz inne poczytne tytuły. Co istotne - urządzenie byłoby włączone w realizację wyjątkowej usługi bibliotecznej pn. „Bestseller w 72 godziny”. Cały proces wypożyczania poprzez BOOKSTACJĘ jest w pełni zautomatyzowany - otwarcie przez czytelnika skrytki z wybraną książką jest równoznaczne z odnotowaniem jej wypożyczenia na właściwym koncie bibliotecznym.

Bookstacja – dla wszystkich mieszkańców Zielonej Góry!

• Nowości i Bestsellery w zasięgu ręki!
  • Książka do wypożyczenia o każdej porze!
  • Bez wcześniejszego zamawiania, wystarczy posiadać kartę biblioteczną!
  • Książka zawsze po drodze! Bookstacja będzie zlokalizowana przy Centrum Przesiadkowym MZK

Bookstacja – to wygoda :

• Dla osób pracujących do późnych godzin i nie mogą zdążyć do Biblioteki w godzinach otwarcia.
  • Dla osób, które lubią czytać w podróży!
  • Dla uczniów i studentów, którzy nie chcą tracić czasu i w drodze do szkoły lub UZ mogą złapać ciekawą książkę!
  • Dla czytelników, którzy uwielbiają nowości książkowe!

Zagłosować można tylko on-line! (kliknij tutaj)

Od 21 października do 3 listopada 2024

Gdzie można uzyskać informację oraz głosować?

Poniedziałek 11:00 – 18:00
Wtorek 9:00 – 16:00
Środa 9:00 – 16:00
Czwartek 11:00 – 18:00
Piątek 9:00 – 16:00

• Uniwersytet Zielonogórski w godz. 11.00 - 16.00

22 - 23.10 wtorek/środa - campus B (hol główny)

28.10 poniedziałek - campus A (budynek A0)

29.10 wtorek - campus A (budynek A2)

30.10 środa - campus A (budynek A8)

• Wegarnik

24-25 i 30-31.10  godz. 12.00-16.00

• Centrum przesiadkowe

24.10 – godz. 11.00-16.00- poczekalnia

29.10 - podczas Happening'u ok. 12.30 - 13.00 i 14.30 - 15.00

SZANOWNI PAŃSTWO! ODDAJCIE SWÓJ GŁOS NA BOOKSTACJĘ!