100. rocznica utworzenia Banku Polskiego SA – wystawa jubileuszowa w Zielonej Górze

Od 11 października 2024 roku przed Gmachem Głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze prezentujemy wystawę plenerową ph. 100. rocznica utworzenia Banku Polskiego SA, przygotowaną przez Departament Edukacji i Wydawnictw NBP.

To już kolejna odsłona wystawy, która wcześniej gościła już w lubuskich muzeach oraz towarzyszyła ekspozycji zielonogórskiego PTN Monety i Banknoty II RP.

Wystawa przybliża historię tworzenia się polskiej bankowości centralnej oraz nawiązuje do 100-lecia polskiego złotego oraz upamiętnia kluczowe postaci zaangażowane w przygotowywanie i realizację

Wystawa dostępna do 30 listopada br.