Norwidomat - zbuduj z nami Bibliotekę na miarę XXI wieku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida otrzymała darowiznę od Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, w ramach konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie” edycja 2023.

Celem projektu
  jest stworzenie nowoczesnej usługi dostępu do zbiorów bibliotecznych i otwarcie się na potrzeby większej ilości czytelników.
Projekt zakłada zakup książkomatu oraz ustawienie go przy gmachu głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Nowa usługa pozwoli na odbiór książek przez całą dobę siedem dni w tygodniu. System ten umożliwia sprawniejsze zarządzanie zbiorami, usprawnia obsługę klientów i powrót książki do czytelniczego obiegu.

Wartość darowizny 160 000,00 zł

Wkład własny 40 000,00 w ramach dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

logo-fundacja-lotto-jpglogotyp-lubuskie-warte-zachodu_corel-9_page-0001