69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

pod auspicjami UNESCO
ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

Przyjaciele Żywego Słowa!

17 i 18 maja w zielonogórskiej książnicy odbędą się przesłuchania uczestników w 69. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Patronem obecnej edycji konkursu jest znakomity pisarz Zbigniew Herbert, którego 100-lecie urodzin przypada na rok 2024. W czterech kategoriach: recytacja, wywiedzione ze słowa, poezja śpiewana i teatr jednego aktora zaprezentują się najlepsi uczestnicy eliminacji powiatowych. To w tym konkursie swoje pierwsze kroki stawiali m.in. Janusz Gajos, Gabriela Muskała, Magdalena Różdżka, czy Marcin Bosak.
Jeśli interesujesz się śpiewem, aktorstwem czy literaturą - zapraszamy! Może to być jedyna okazja, by na żywo posłuchać przyszłej gwiazdy filmu czy teatru!
W trakcie przesłuchań będzie także możliwość zagłosowania na swojego ulubionego wykonawcę i zdobycie nagrody.

Jesteśmy dumni, że w tym roku po raz drugi eliminacje województwa lubuskiego odbędą się w naszej Bibliotece!
Do zobaczenia w Zielonej Górze!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
ul. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra

Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie
ul. Słupecka 9 lok. 3, 02-309 Warszawa

Adresy i terminy przesłuchań dla poszczególnych powiatów:

DO POBRANIA:
Regulamin

Więcej informacji na temat 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego na stronie: https://tkt.art.pl/category/okr/

Nie zwlekaj i już dziś zgłoś się do udziału w Konkursie!

Kontakt:

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski