Czwartek Lubuski z Katarzyną Groniec

9 maja, godz. 18.00,
Sala im. Janusz
a Koniusza (parter Biblioteki)

Czwartek Lubuski z Katarzyną Groniec

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na Czwartek Lubuski 9 maja o godz. 18.00 do Sali im. Janusza Koniusza - spotkanie autorskie z Katarzyną Groniec połączone z promocją książki "Kundle".

Rozmowę z autorką poprowadzi Magdalena Faron.

Katarzyna Groniec pochodzi z Zabrza. To znana piosenkarka, która zasłynęła rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). Wyjątkowa wokalistka i osobowość sceny polskiej. Jest znana z interpretacji poezji śpiewanej oraz piosenki autorskiej. W 2023 r. opublikowała swoją pierwszą powieść pt. "Kundle".

"Kundle"
Powieść Kundle opowiada o tyglu kulturowym, który współtworzą Ślązacy, Polacy, Żydzi, Niemcy, Romowie. Łączy ich wszystkich miejscowość Toszek w okolicy Gliwic. Debiut Katarzyny Groniec to właściwie książka dwujęzyczna – niejedna bowiem scena zapisana została po śląsku, a na końcu książeczki znajduje się nawet poręczny słowniczek. Jest to bowiem opowieść o ludziach, którzy bezustannie muszą lawirować pomiędzy różnymi językami, tożsamościami, dogmatami i paradygmatami

Wydarzenie wpisuje się w XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

plakat-51