III Zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Jeśli jesteś miłośnikiem Ani Shirley i chciałbyś atrakcyjnie spędzić popołudnie z osobami, dla których ta rozgadana dziewczynka z rudymi warkoczykami jest ulubioną bohaterką literacką, koniecznie przyjdź na III Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza!
Zapraszamy rodziców z dziećmi, babcie i dziadków z wnukami – słowem wszystkie pokolenia. Gwarantujemy, że u nas nikt nie będzie się nudził!
A jeśli jeszcze nie znacie Ani, to wydarzenie z pewnością pomoże Wam trochę lepiej poznać tę wyjątkową postać literacką.

III Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza odbędzie się na Norwidowskiej Polanie, w gmachu głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida, przy alei Wojska Polskiego 9.
25 lipca od godz. 17:00
(Data nie jest przypadkowa, bowiem 26 lipca obchodzimy imieniny Anny ;-))
W programie m.in.:
  • Czytanie performatywne fragmentów dwóch części powieści: „Anne z Zielonych Szczytów" i „Anne z Avonlea" - z serii, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy. Do czytania zaprosiliśmy pisarzy, poetów, dziennikarzy, przyjaciół Biblioteki oraz zielonogórską młodzież. Czytają: Barbara Wysoczańska, Monika Bartkowicz-Krzysztof, Natalia Grygianiec-Krysik, Mateusz Kasperczyk i Kornelia Waloch.
  • Quiz wiedzy o przygodach Ani Shirley (obowiązują zapisy)
  • Konkurs na najlepsze przebranie lub charakteryzację postaci z powieści,
  • „Szlakiem Ani z Zielonego Wzgórza” – prelekcja dr Weroniki Madryas, autorki „Ani z Baśniowego Zielonego Wzgórza”, przedstawicielki Anne of Green Gables Museum na Wyspie Księcia Edwarda, która współpracuje z George'm Campbellem, krewnym Lucy Maud Montgomery, gospodarzem muzeum i Anne of Green Gables Store oraz organizacji Kibdred Spirits of Pei,
  • "Moja przygoda z Anią z Zielonego Wzgórza" - prelekcja Agnieszki Maruszewskiej, autorki bloga "Pokrewne Dusz. Świat L. M. Montgomery w Polsce"
  • Pozdrowienia od Bernadety Milewski, autorki bloga "Kierunek Avonlea"
  • Rozmowa online z tłumaczką serii "Anne z Zielonych Szczytów" Anną Bańkowską,
  • „Ania szuka domu” – Izabela Małek i Piotr Sapalski z wałbrzyskiego MOPSu opowiedzą o wyjątkowej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze
  • Fotograficzna sesja kapeluszowa,
  • "Makramowa Ania" - warsztaty tworzenia portretu Ani Shirley z makramy (obowiązują zapisy)
  • Atrakcje dla najmłodszych.
Na zwycięzców konkursu na najlepsze przebranie oraz quizu wiedzy o przygodach Ani czekają atrakcyjne nagrody.
__________________________________________________
Osoby zainteresowane udziałem w quizie wiedzy o przygodach Ani Shirley oraz warsztatach tworzenia portretu Ani Shirley z makramy zapraszamy do zapisów:
tel. 68 45 32 661, 68 45 26 334.
__________________________________________________
Patronat nad III Zlotem Fanów Ani z Zielonego Wzgórza objęły:
  • Wydawnictwo Marginesy
  • Bibliotekarz Lubuski
  • Biblioteka Publiczna
  • Poradnik Bibliotekarza
Zlot promocyjnie wspiera także
  • Bernadeta Milewski, autorka bloga "Kierunek Avonlea"
Partnerzy:
  • Zaplątane_makramy
  • Nordis Chłodnie Polskie Sp. z o.o.
  • Focus Mall
  • Żłobek i Przedszkole "Parasolka"
  • Piekarnia i Cukiernia REMA
  • Pieca Warte Foodtruck
  • Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/734dGCv0C

iii-zlot_plakat