III Zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Jeśli jesteś miłośnikiem �� Ani Shirley i chciałbyś atrakcyjnie spędzić popołudnie z osobami, dla których ta rozgadana dziewczynka z Zielonych Szczytów jest ulubioną bohaterką literacką, koniecznie przyjdź na III Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza ����.
Zapraszamy mamy i tatusiów z dziećmi, babcie i dziadków z wnukami – słowem wszystkie pokolenia. Gwarantujemy, że u nas nikt nie będzie się nudził! ��
A jeśli jeszcze nie znacie Ani, to wydarzenie z pewnością pomoże Wam trochę lepiej poznać tę wyjątkową postać literacką.
__________________________________________________________________
III Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza odbędzie się na Norwidowskiej Polanie, w gmachu głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida, przy alei Wojska Polskiego 9.
25 lipca od godz. 17:00
(Data nie jest przypadkowa, bowiem 26 lipca obchodzimy imieniny Anny ;-))
W programie m.in.:
✅Czytanie performatywne fragmentów dwóch części powieści: „Anne z Zielonych Szczytów" i „Anne z Avonlea" - z serii, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy. Do czytania zaprosiliśmy pisarzy, poetów, dziennikarzy, przyjaciół Biblioteki oraz zielonogórską młodzież. Mamy już wstępne potwierdzenia od Barbary Wysoczańskiej, Agnieszki Der, Moniki Bartkowicz-Krzysztof, Natalii Grygianiec-Krysik i Mateusza Kasperczyka,
✅ Quiz wiedzy o przygodach Ani Shirley (obowiązują zapisy)
✅ Konkurs na najlepsze przebranie lub charakteryzację postaci z powieści,
✅ „Szlakiem Ani z Zielonego Wzgórza” – prelekcja dr Weroniki Madryas, autorki „Ani z Baśniowego Zielonego Wzgórza”, przedstawicielki Anne of Green Gables Museum na Wyspie Księcia Edwarda, która współpracuje z George'm Campbellem, krewnym Lucy Maud Montgomery, gospodarzem muzeum i Anne of Green Gables Store oraz organizacji Kibdred Spirits of Pei,
�� Fotograficzna sesja kapeluszowa,
✅ warsztaty tworzenia portretu Ani Shirley z makramy (obowiązują zapisy)
✅ atrakcje dla najmłodszych.
Na zwycięzców konkursu na najlepsze przebranie oraz quizu wiedzy o przygodach Ani czekają atrakcyjne nagrody.��
__________________________________________________
Osoby zainteresowane udziałem w quizie wiedzy o przygodach Ani Shirley oraz warsztatach tworzenia portretu Ani Shirley z makramy zapraszamy do zapisów:
��Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
☎️68 45 32 661, 68 45 26 334.
__________________________________________________
Organizatorami Zlotu są agendy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze:
✅ Lubuskie Laboratorium Książki "GreenBook"
✅ Filie 4 i 9
Patronat nad III Zlotem Fanów Ani z Zielonego Wzgórza objęły:
✅ Wydawnictwo Marginesy
✅ Bibliotekarz Lubuski
Zlot promocyjnie wspiera także:
Zapraszamy do wspólnej zabawy! ��
 

 


Drukuj