Europejski Dzień języków

25 września, godz. 18.00-20.00,
Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

Europejski Dzień języków.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 25.09.2024, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na obchody Europejskiego Dnia Języków. Wydarzenie to odbędzie się w przeddzień tego święta – w środę 25.09, o godz. 18.00 . To niepowtarzalna okazja, by w radosnej atmosferze zanurzyć się w różnorodność języków europejskich.

W programie znajdą się:

Humoreski i limeryki europejskie – z humorem podejdziemy do języków Starego Kontynentu.

Nauka języków na wesoło – zapoznaj się z nietypowym podejściem do nauki języków

Quiz europejski dla publiczności z nagrodami – do wygrania atrakcyjne upominki ufundowane przez Europe Direct Zielona Góra.

Prowadzenie: Halinka Bohuta-Stąpel oraz Agnieszka Ginko-Humphries.

W drugiej części wieczoru zapraszamy na Koncert piosenek autorskich w języku polskim, angielskim i niemieckim w wykonaniu Andrieja Kotina, zielonogórskiego barda.

Agnieszka Ginko-Humphries – poetka i pisarka, bibliotekarka, koordynator Biblioteki Obcojęzycznej, anglistka, członkini ZLP, animatorka życia kulturalnego.

Halinka Bohuta-Stąpel – poetka, twórczyni scenariuszy, skeczy i piosenek kabaretowych, animatorka życia kulturalnego, wiceprezes i skarbnik zielonogórskiego oddziału Związku Literatów Polskich.

Andriej Kotin (ur. w 1985 r.) germanista literaturoznawca, wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, poeta, pisarz, songwriter, laureat licznych przeglądów piosenki autorskiej i poetyckiej.

Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Obcojęzyczną we współpracy z Europe Direct Zielona Góra.

Wstęp wolny.

europejski-dzien-jezykow