Stres okiełznany - czyli jak bez lęku iść przez życie

7 października, godz. 18.00,
Lubuskie Laboratorium Książki, Pro Libris Café, im. Andrzeja K. Waśkiewicza, (parter Biblioteki)

Lubuskie Laboratorium Książki Biblioteki Norwida zaprasza na kolejne spotkanie z psychoterapeutą, coachem, terapeutą psychoterapii uzależnień, Piotrem Zbigniewem Kamratem, podczas którego porozmawiamy o STRESIE.
Powszechnie wiadomo, że nieodłącznym elementem naszego życia są sytuacje, które wywołują napięcia i niezwykle silne emocje. Czasem stres działa mobilizująco, ale bywa także źródłem chorób i fatalnego samopoczucia. Podczas spotkania nasz gość, Piotr Z. Kamrat, opowiada o tym, jak działa stres i jak sobie z nim skutecznie radzić.
Odczuwanie stresu jest codziennym doświadczeniem każdego człowieka. Stres działa na nas mobilizująco, ale może być też nadmierny i wywoływać negatywne skutki dla zdrowia i samopoczucia.
Uczestnicy spotkania dowiedzą się, w jakich sytuacjach najczęściej odczuwamy stres oraz jakie mechanizmy odpowiadają za to, że niewidzialne gołym okiem napięcie wywołuje całkiem konkretne i mierzalne dla naszego organizmu skutki w postaci np. bólu głowy lub brzucha.
Wiedza ta umożliwi słuchaczom wejście w tematykę radzenia sobie ze stresem, w ramach której przedstawione zostaną różne sposoby oswajania stresu i przeciwdziałania jego negatywnym skutkom.
Gość:
Piotr Zbigniew Kamrat - psychoterapeuta z Centrum Zdrowia Psychicznego w Zielonej Górze
Przy okazji spotkania odbędzie się promocja książek o STRESIE ze zbiorów Biblioteki Norwida.
7 października / poniedziałek / godz. 18.00
Miejsce: Pro Libris Café (parter Biblioteki), al. Wojska Polskiego 9