Dobrostan – spotkania w kręgu

18 października, godz. 18.00-20.00,
Pro Libris Café, im. Andrzeja K. Waśkiewicza, (parter Biblioteki)

DOBROSTAN - spotkania w kręgu

Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book” oraz Biblioteka Obcojęzyczna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu "SPOTKANIA W KRĘGU", które prowadzić będą: Agnieszka Ginko-Humphries i Anna Urbańska.
Temat przewodni: DOBROSTAN
Podczas naszych spotkań, które odbywać się będą raz w miesiącu, będzie można wspólnie spędzić czas, wymienić się pozytywną energią życiową, wzmocnić kreatywność i chęć rozwoju osobistego. Będziemy również zapraszać różnych specjalistów lub pasjonatów z wybranych dziedzin np. zdrowia, ekologii, urody, psychologii, etc. Polecimy także interesujące książki związane z tematami spotkań.
Na pierwszym spotkaniu
  • porozmawiamy o pojęciu dobrostanu,
  • przeczytamy fragmenty książki Agnieszki Maciąg „Dobrostan”, do której będziemy wracać,
  • podzielimy się sposobami na dobre samopoczucie i harmonię,
  • popróbujemy automatycznego zapisywania myśli według Julii Cameron.
  • Porozmawiamy o przyjemnościach,
  • wykonamy (wykleimy/narysujemy) własną mapę przyjemności,
  • wyciszymy się przez wizualizację/medytację.
Spotkania prowadzone będą w formie kręgu - starej i znanej na całym świecie formy spotkań. Kręgi przywędrowały do Polski pod koniec ubiegłego wieku ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczęto powracać do praktyk plemion indiańskich i spotykać się, aby wspólnie spędzić czas, gotować, szyć, medytować, rozmawiać. Obecnie w naszym kraju według Newsweeka powstało już kilkaset takich inicjatyw. Każde spotkania są inne i niepowtarzalne, bo kształtowane są przez osoby, które biorą w nich udział.
Moderatorki:
Agnieszka Ginko-Humphries – poetka i pisarka, organizatorka i moderatorka imprez kulturalnych i edukacyjnych, anglistka. Wychowywała się w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach na obrzeżach Śląska, mieszkała w Krakowie, Londynie, Bielsku-Białej i górskim Jaworzu. Od prawie 10 lat mieszka w Zielonej Górze i pracuje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Autorka pięciu książek dla dzieci i trzech tomików poetyckich. W latach 2006-2013 współprowadziła Krąg Kobiet „Studnia” w Bielsku-Białej. Od ponad 25 lat bierze udział w różnych warsztatach i szkoleniach z zakresu rozwoju osobistego i choreoterapii.
Anna Ubrańska - animatorka kultury, organizatorka wielu przedsięwzięć edukacyjnych, kulturalnych i promocyjnych, nauczycielka, dziennikarka, PR-owiec. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, pracowała w charakterze specjalisty ds. public relations, dziennikarza telewizyjnego, menadżera ds. marketingu. Przez kilka lat była nauczycielką, aktualnie od ponad 5 lat pracuje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze, gdzie prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży, w tym zajęcia teatralne, a także warsztaty z elementami biblioterapii. Interesuje się psychoterapią, rozwojem osobistymi i terapią przez sztukę. Wiedzę zdobytą podczas różnych warsztatów tematycznych wykorzystuje w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą.

18 października (piątek) / godz. 18.00 - 20.00

Wstęp bezpłatny, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc

Zapisy: tel. 68 4532638 (Biblioteka Obcojęzyczna) e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakaty