Promocja tomiku poetyckiego "aż tyle" Agnieszki Ginko

Data:
Kategoria: Literatura
Lokalizacja: Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza, al. Wojska Polskiego 9
Odbiorcy: Dorośli

8 grudnia, godz. 18.00 
Klub Pro Libris
, al. Wojska Polskiego 9


Promocja tomiku poetyckiego „aż tyle” Agnieszki Ginko

Prowadzenie: dr Mirosława Szott

Niespodzianki: rodzina na wesoło, autorka w wannie, konkurs z nagrodami.

Wiersze czytają: Halina Bohuta-Stąpel, Elżbieta Dybalska, Marek Krukowski, Katarzyna Jarosz-Rabiej

Trzeci tomik poetki, „aż tyle”, napisany w 2021 roku, to celebracja 'tu' i 'teraz'. Pogodne, miejscami zabawne wiersze poruszają tematy zmian w rodzinie, dorastania dzieci („ostatnie pranie”, „koszulka”, „małej”), przeobrażeń i wrażeń kobiecego ciała („cieleśnie”, „pauza”, „wiersz urodzinowy dla siebie”), a także radości ze wspólnych chwil i miejsc („dla Zielonej”, „dla przyjaciela”, „wiersz noworoczny”, „w pestach”).

Tomik to pogodne zatrzymanie się w 'tu' i teraz', chwila oddechu po pandemii i kryzysach, dlatego publiczność zachęca się do przywdziania kolorowych ozdób bądź nakryć głowy.

Po spotkaniu zapraszamy na wspólne zdjęcia.

Wydawca: Pro Libris – Wydawnictwo WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Literatury
w ramach Tarczy dla Literatów.


Agnieszka Ginko-Humphries - poetka i pisarka, anglistka, autorka książek dla dzieci, bibliotekarka. Publikuje pod nazwiskiem Ginko. Wydała dwa tomiki wierszy (KrucheModlitwa spod znaku Ryb) i pięć książek dla dzieci. Otrzymała m.in. wyróżnienie Książka Przyjazna Dziecku 2011, nominację do nagrody Książka Roku 2013 IBBY, ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów (2015), wyróżnienie FENIKS na Targach Książki w Warszawie (2016) i Nagrodę Literacką im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2020). Trzykrotnie nominowana do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego za książkę roku (2017, 2018, 2020). Swoje wiersze publikowała w czasopismach literackich w Polsce, Wielkiej Brytanii i Serbii. Od 20 lat organizuje imprezy i inicjatywy kulturalne: w Katowicach, Krakowie, Londynie, Bielsku-Białej i od 2015 w Zielonej Górze w Bibliotece Norwida.

 

strona-www-4

Polish Polski