Spotkanie autorskie z Martą Maciejewską

23 lutego 2024 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Dzietrzychowicach gościła Panią Martę Maciejewską. Na spotkanie autorskie przybyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz duże grono zainteresowanych czytelników. Pani Marta opowiadała o swojej przygodzie z pisaniem, życiu, przemyśleniach oraz dlaczego porusza trudne tematy w swojej twórczości, takie jak depresja, ciąża, macierzyństwo, miłość, gwałt. Pisarka opowiadała o wszystkich swoich książkach, ale tematem przewodnim spotkania była jej najnowsza powieść pt. „Proszę, pokochaj mnie mamo!”, która opowiada historię młodej dziewczyny, Anki, która mimo osiemnastu lat znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Jej plany na życie legły w gruzach. Bohaterka staje się ofiarą gwałtu i zachodzi w ciążę. Czuje się skrzywdzona i samotna, zostaje bez jakiegokolwiek wsparcia. Autorka nie zdradziła zbyt wielu szczegółów fabuły, zachęcając czytelników do sięgnięcia po nową powieść i odkrywania losów Anki.

W trakcie spotkania nastąpiła gorąca dyskusja, podczas której uczestnicy zadawali autorce pytania dotyczące zachowania bohaterów oraz wygłaszali swoje opinie dotyczące trudnych tematów poruszanych w powieściach. Na zakończenie goście Biblioteki zostali zaproszeni na kolejne spotkanie autorskie, które odbędzie się w kwietniu, wraz z premierą książki pt. „Proszę, pokochaj mnie tato!”.

Moderator- Agnieszka Lasoń

Marta Maciejewska „1200 gramów szczęścia”

21 lutego 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dzietrzychowicach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego rozmawialiśmy o książce „1200 gramów szczęścia” Marty Maciejewskiej.

Główna bohaterka – Emilka to piękna, młoda, zdolna kobieta. Cieszy się wymarzoną pracą i miłością ukochanego mężczyzny, z którym spodziewa się dziecka. Wszystko układa się pomyślnie do momentu, gdy okazuje się, że ma ona bardzo wysokie ciśnienie i musi pojechać do szpitala. Tam diagnoza jest niepokojąca - zatrucie ciążowe. Rozpoczyna się niezwykle trudna walka Emilii o ukochane dziecko, ale także o samą siebie. Ból, strach, opuszczenie, później ciężki poród i walka o córeczkę Julkę, która ważyła zaledwie 1200 gramów.

„1200 gramów szczęścia” to niezwykła powieść, która pełna jest emocji takich jak lęk, strach, obawa o to, co będzie, ale też radości. To opowieść o macierzyństwie i sile miłości. Zachęcam do przeczytania tej pięknej powieści.

Moderator –Agnieszka Lasoń

430201524_1148514359475081_4031429938389700042_n

Anna Karpińska „Jestem twoją córką”

17 stycznia 2024 roku w GBP Dzietrzychowice, ilość uczestników 5 osób. Przeczytaną i omawianą książką była najnowsza powieść Anny Karpińskiej „Jestem twoją córką”. To powieść obyczajowa o rodzinnych problemach. Fabuła książki związana jest z odczytem testamentu zmarłego ojca- Sambora Jerema. Trójka jego dzieci: Jędrzej, Krzesimir i Weronika, dowiadują się, że mają przyrodnią siostrę, Dobrosławę. Nikt wcześniej nie wiedział o jej istnieniu. Co więcej, podział majątku będzie możliwy tylko wtedy, gdy Dobrosława się odnajdzie. Rodzeństwo stara się odnaleźć siostrę, jednak pojawiają się kłopoty, na jaw wychodzą skrywane tajemnice. Ich z pozoru poukładane życie, wywróciło się do góry nogami. Weronika odnajduje Dobrosławę. W końcu ma wymarzoną siostrę i przyjaciółkę. Przy bliższym poznaniu obydwie kobiety stają się sobie bliskie.

Piękna i wzruszająca historia o rodzinnych perypetiach.

Polecamy przeczytać.

Moderator-Agnieszka Lasoń