Barbara Supeł „Co zrobi Frania. Współpraca”/ DKK dla dzieci

12.03.2024r. w Filii w Sieniawie Żarskiej odbyło się spotkanie DKK dla dzieci.

„Co zrobi Frania. Współpraca” Barbary Supeł to pierwsza część książki, którą tworzą trzy indywidualne opowiadania oraz rozdział Porady Frani. Tematem wiodącym była współpraca, i to o niej rozmawialiśmy podczas spotkania. Główna bohaterka przekonuje jak ważna jest umiejętność dogadywania się z innymi, działania w grupie, bycia empatycznym. Książka zawiera również interesujące ilustracje.

img20240312103812

Katarzyna Baniewicz-Kowalczyk „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”/ DKK dla dzieci

02.02.2024 r. w Filii w Sieniawie Żarskiej odbyło się spotkanie DKK dla dzieci.

Książka „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” Katarzyny Baniewicz-Kowalczyk składa się z 9 opowiadań, w których bohaterami są różne zwierzęta. Każdy z nich ma jakiś kompleks, coś, czego się wstydzi. Jednak, dzięki przyjaciołom, obserwacjom, przekonują się, że każdy z nich może być wyjątkowy. Książka przypomina nam o tym, że bez względu na to, co o sobie złego myślimy, są ludzie, którzy na pewno myślą o nas lepiej i że nie należy się przejmować, kiedy w jakiś sposób wyróżniamy się od innych. To jest dobre, bo każdy jest inny, niepowtarzalny i wyjątkowy.

Na spotkaniu przeczytaliśmy i omówiliśmy dwa opowiadania…o Zającu i Muszce.

img20240202102632

„Przygody Fenka. Wiosna w ogrodzie”/ DKK dla dzieci

22 marca w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, bibliotekę w Sieniawie Żarskiej odwiedziła grupa przedszkolaków. Przeczytano „Przygody Fenka. Wiosna w ogrodzie”. Dzięki lekturze dzieci zaznajomiły się z nazwami narzędzi używanymi podczas prac w ogrodzie. Poznały wiele nowych terminów i dowiedziały się do czego służą poszczególne akcesoria ogrodowe. Młodzi czytelnicy jednocześnie stwierdzili, że najlepsze podczas prac w ogrodzie jest to, że mogą pomóc rodzicom i wspólnie spędzić czas. Z Fenkiem nauka jest czystą przyjemnością.

img20230322110339

Joanna Werner „Młody odkrywca. Cztery pory roku”/ DKK dla dzieci

21 kwietnia w bibliotece w Sieniawie Żarskiej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Ponieważ spotkanie przypadło w przeddzień Dnia Ziemi, szczególną uwagę poświęciliśmy rozmowie o przyrodzie. A pomogła nam w tym książka „Młody odkrywca. Cztery pory roku” Joanny Werner. Pozycja ta zawiera dużo ciekawych informacji oraz pięknych ilustracji.

img20230421111417

Joanna Werner „Młody odkrywca. Cztery pory roku”/DKK dla dzieci

20 stycznia 2023r. w Sieniawie Żarskiej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o zimie na podstawie książki Joanny Werner „Młody odkrywca. Cztery pory roku”.

Zima…wygląda bajkowo, kiedy jest mroźno i jest śnieg.

Jeśli ktoś chce znaleźć na plaży bursztyn, warto wybrać się nad Bałtyk właśnie o tej porze roku.

Wróble, to tak naprawdę wielkie zmarzluchy. Kiedy robi się chłodniej, siedzą napuszone na gałęziach.

Takie i inne ciekawostki ze świata przyrody można znaleźć w tej książce. Polecamy!

received_1629330864170930