Retro bajka w kinie samochodowym

Dnia 19.01.2023 r. w Bibliotece Pana Kleksa odbyło się spotkanie DKK dla dzieci powyżej 5 roku życia wraz z opiekunami ph. "Retro bajka w kinie samochodowym". Uczestnicy zajęć, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne, jak np. bibuła, kartki samoprzylepne, kolorowe taśmy, rolki papieru i inne, ozdabiali duże kartony na wzór samochodów. Po skończonej pracy dzieci zajęły miejsca w swoich "pojazdach", a prowadząca wyświetliła na ekranie kilka bajek z rzutnika przeźroczy, m. in. : "Wesołe wiewiórki" Stefanii Szuchowej, "Żółw Twardowski" Ewy Szelburg – Zarembiny czy "Baśń o królewnie Zubejdzie". W spotkaniu uczestniczyło 16 osób.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.