Iwona Pietrzak-Płachta „Wypożyczalnia skrzydeł”/ DKK dla dzieci

W listopadzie 2023 r. spotkaliśmy się w Klubie DKK dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Osiecznicy aby porozmawiać o książce Iwony Pietrzak-Płachta „Wypożyczalnia skrzydeł”.

„Wypożyczalnia skrzydeł” to piękna opowieść mówiąca o tym, jak niezwykłe może być to, co mieści się między obwolutą książki. To jak podróż w nieznane, wspaniale miejsce, podróż na skrzydłach. To w końcu opowieść o bibliotekarzach i bibliotekarkach, o ich istotnej roli. Pracownicy bibliotek nie tylko układają książki na półkach i prowadzą ewidencję zwrotów i wypożyczeń, to także ważne, ale co jest najważniejsze? Ogromna pasja, umiejętność niesienia jej w świat, co wiąże się z ogromną wrażliwością.

Otwórz drzwi biblioteki – świata wyobraźni, przygody, mądrości, magii, a spotkasz się z kimś, kto użyczy Ci skrzydeł.

Książki to drzwi prowadzące do różnych doświadczeń i emocji. Są jak skrzydła, które mogą unieść czytelnika wysoko, ku niezapomnianej przygodzie! Bywa, że wystarczy jedna dobra książka, aby już na zawsze obudzić w dziecku miłość do literatury. Jej strony mogą stać się skrzydłami, dzięki którym będzie zdobywało najwyższe szczyty i przekraczało granice, o których nawet nie śniło.

„Wypożyczalnia skrzydeł” to pełna metafor, bogato ilustrowana książka obrazkowa, pokazująca bezcenną moc drzemiącą w czytaniu. To opowieść o magicznym świecie dostępnym na wyciągnięcie ręki. Książka bardzo nam się podobała i polecamy wszystkim małym i dużym.

Moderator

Barbara Przeździęk