Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek

4 marca odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego przy filii bibliotecznej w Siecieborzycach, którego tematem był Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek. Młodzi czytelnicy mieli możliwość zgłębić temat poznając drogę książki od pomysłu na nią aż do jej wydania. Z wielkim zainteresowaniem rozmawialiśmy o tym czym zajmuje się pisarz, jakie są etapy tworzenia książki, skąd pisarze czerpią swoje inspiracje. Był to też czas na poznanie różnych ciekawostek o pisarzach i ich książkach. A miłą niespodzianką była wizyta pewnego bajkowego MISIA.

Dorota Klimejko- moderator DKK

 

brazowy-vintage-zdjecie-kolaz-post-na-facebooku-1

Dobre bajki o tym, że najważniejsza jest miłość

O przyjaźni rozmawialiśmy podczas Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii bibliotecznej w Siecieborzycach. Spotkanie odbyło się z okazji Walentynek.

Dzieci przeczytały fragment książki autorstwa Małgorzaty Korbiel pt. „Dobre bajki o tym, że najważniejsza jest miłość". Szczególnie spodobała się im historia Emilki i Laurki, dwóch dziewczynek, które wspólnie przeżywają radosne chwile, dzieląc się zabawami, przedmiotami i emocjami.

Opowieść ta skłania do refleksji nad istotą poczucia bezpieczeństwa i bliskości w relacjach międzyludzkich. Dzięki lekturze dzieci zrozumiały, że prawdziwa przyjaźń opiera się na wzajemnym wsparciu i zrozumieniu. Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat własnych doświadczeń związanych z przyjaźnią. Dzieci wykonały również zakładki do książek z motywem walentynkowym.

moderator DKK – Dorota Klimejko

 

brazowy-vintage-zdjecie-kolaz-post-na-facebooku

Wieloryb, który chciał więcej

Książka Rachel Bright pt. „Wieloryb, który chciał więcej” była tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego przy Filii w Siecieborzycach.

Bohaterem lektury jest wieloryb gromadzący wciąż nowe przedmioty, które nie sprawiają mu radości. Pewnego razu zatrzymuje go mały krab, który uzmysławia zachłannemu waleniowi, że bogactwo nie przynosi radości. Uczestnicy spotkania dzieląc się wrażeniami z przeczytanej historii podkreślali, iż lepiej mieć przyjaciół i dzielić się z innymi niż wciąż zbierać nowe przedmioty.

To pięknie zilustrowany picturebook, wyjątkowe kolorowe ilustracje i historia z morałem.

 

Dorota Klimejko - moderator DKK

projekt-bez-nazwy-5

Świat według dziadka

Pierwsze spotkanie w tym roku Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy filii bibliotecznej w Siecieborzycach odbyło się 16 stycznia. Na lekturę wybrałyśmy książkę Zofii Staneckiej „Świat według dziadka”. Uczestnicy naszego spotkania (klasa II SP w Siecieborzycach) po przeczytaniu tej lektury uznała, że bardzo spodobała im się jej treść. Stwierdzili, że autorka w sposób bardzo czytelny pokazuje jak ważne są relacje z dziadkami. To oni mają dla nas dużo czasu, opowiadają ciekawe historie, mają dużą wiedzę na różne tematy a przede wszystkim warto spędzać z nimi wspólne chwile bo wiele możemy się od nich nauczyć.

Polecamy książkę do wspólnego czytania bo niedługo obchodzimy Dzień Babci i Dziadka a to dobry przykład lektury ukazującej, że dziadkowie i wnuki potrzebują siebie nawzajem.

Dorota Klimejko- moderator DKK

 

projekt-bez-nazwy

Drzewo do samego nieba

Drzewo do samego nieba na Dyskusyjnym Klubie Książki w filii w Siecieborzycach.

Uczniowie klasy I SP w Siecieborzycach wraz z panią Beatą Jakowicką po raz kolejny brali udział w spotkaniu klubu. Tym razem dzieci zaintrygował tytuł lektury pani Marii Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się kilku ważnych informacji o autorce książki, a następnie wysłuchali historii wyjątkowego drzewa. Pomimo iż książka po raz pierwszy została wydana w 1975 roku to jej przesłanie o przyjaźni wśród dzieci i potrzebie dbania o przyrodę nadal jest aktualne i wzbudza te same emocje.

Dorota Klimejko- moderator

 

projekt-bez-nazwy