„Zdobyć to co tak ulotne” Beatrice Colin/ DKK dla dorosłych

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach przeniosło naszych czytelników do XIX wiecznego Paryża. Beatrice Colin w swojej powieści „Zdobyć to co tak ulotne” dokładnie opisuję wygląd ulic, budynków, menu z epoki, a nawet stroje jakie były noszone przez różne klasy społeczne. Jedna z głównych bohaterek książki Catriona Wallace, młoda Szkotka, zatrudnia się w rodzinie Państwa Arrolów, jako opiekunka i dama do towarzystwa dla młodej Alice i jej brata. Zgadza się wyjechać z nimi w 2-letnią podróż do Francji. Tam podczas lotu balonem jej wzrok spotyka się ze wzrokiem inżyniera robiącego zdjęcia magicznego Paryża, w którym ma zostać wybudowana największa na świecie budowla... Wieża Eiffla. Czy rodząca się między nimi nić porozumienia może przerodzić się w uczucie i przetrwać w czasach, w których każdy podporządkowany jest konwenansom? Przekonaj się sam czytając książkę pt. „Zdobyć to co tak ulotne” autorstwa Beatrice Colin.

projekt-bez-tytulu

„Dom nad Odrą” Helena Mączka/ DKK dla dorosłych

8 marca 2023 r. mieliśmy przyjemność spotkać się ze szczególnym gościem. Tego dnia w ramach spotkania DKK dla dorosłych w skromne progi naszej biblioteki zawitała Pani Helena Mączka. Jest ona autorką książki „Dom nad Odrą”, która jest jej debiutem literackim. Na kartach powieści z pietyzmem i dokładnością opisuje wydarzenia lat 70 ubiegłego wieku, wiernie opisując historię swojej rodziny oraz miejscowości i okolic. Należy nadmienić, że autorka była przez wiele lat mieszkanką Przewozu. Poprzez lekturę możemy zapoznać się z pełnymi uroku i klimatu latami jej młodości. W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Bojadła Krzysztof Gola, który wręczył kwiaty żeńskiej części uczestników spotkania z okazji Dnia Kobiet, członkinie Klubu DKK dla dorosłych, oraz goście, z których wielu było bohaterami zdarzeń opisanych w powieści. Nasz gość, odpowiadając na zadawane pytania, zachęcał do lektury swojej książki. Możemy odnaleźć w niej wiele interesujących wątków naszej małej Ojczyzny. Po serii pytań rozpoczęła się dyskusja przy pysznym torcie, kawie i herbacie. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie naszemu gościowi, oraz wszystkim uczestnikom.

 

projekt-bez-tytulu

„Taka jak ty” Gabriela Gargaś/ DKK dla dorosłych

Jak rodzi się przyjaźń, jaka powinna być oraz jaki powinien być człowiek, by móc nazwać go przyjacielem? Na te i nie tylko te pytania mogłyby odpowiedzieć Karolina i Mariona. Na kartach książki „Taka jak ty” Gabrieli Gargaś poznajemy losy wyżej wymienionych kobiet od narodzin, aż do momentu, w którym podejmują swoje najważniejsze decyzje w dorosłym życiu. Zarówno u jednej jak i drugiej bohaterki „wiele się dzieje”, jednak przyjaciółki ciągle się wspierają niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdują.

Książka Gabrieli Gargaś pokazuje przyjaźń, która przeszła wiele wzlotów i upadków. Momentami śmieszna historia, w której również nie brakuje chwil wzruszenia i smutku.

 

dkk-styczen

„Córki tęczy” Hanna Cygler/ DKK dla dorosłych

W marcu po raz kolejny spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, na którym dyskutowaliśmy o książce Hanny Cygler „Córki tęczy”. Dwie silne kobiety, dwa różne światy oraz ogromna więź rodząca się w niesamowitych okolicznościach – „Córki tęczy” to pełna emocji opowieść, od której nie sposób się oderwać! Los skojarzy ze sobą kobiety - czy znajdą w sobie siłę, by wspólnie zmierzyć się ze wszystkimi przeciwnościami? Warto przeczytać tę książkę, serdecznie polecamy!

339736987_719738666612905_3565640992100155887_n

Spotkanie z Ewą Nowak / DKK dla dzieci i młodzieży

Popularne nazwisko, ale wyjątkowa osoba. Pełna pasji, charyzmy i miłości do ludzi. Tak w krótkich słowach opisujemy autorkę książek dla dzieci i młodzieży Ewę Nowak po spotkaniu autorskim, które odbyło się 23 marca w Bibliotece w Bojadłach.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy 5 i 6 ZE w Bojadłach. Spotkanie dodało skrzydeł wszystkim uczestnikom, wszyscy jesteśmy wyjątkowi i zdolni. "Nie bójmy się tego co mówimy, o czym myślimy, wręcz przeciwnie – zapisujmy to" - tak radziła autorka, bo na pewno wśród nas jest jakiś pisarz, pisarka, ilustratorka…. Świetna współpraca młodzieży, która nie bała się odpowiadać na zadawane pytania.