"Król" Szczepan Twardoch/ DKK dla dorosłych

Podczas ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbyło się 28 marca omawialiśmy książkę "Król" Szczepana Twardocha. Jest to powieść, która przenosi czytelnika w czasy międzywojennej Polski, wkraczając w świat pełen kontrastów, tajemnic i namiętności. Twardoch mistrzowsko przedstawia portret tytułowego "Króla" – mężczyzny, który jest nie tylko bohaterem, ale również symbolem zmagania się z przeszłością i poszukiwania tożsamości.

W książce ukazany jest skomplikowany krajobraz społeczno-polityczny tego okresu, ale nie wszyscy są przekonani co do autentyczności i obiektywizmu tej wizji. Język Twardocha, choć bezpośredni i prosty, dla niektórych może wydawać się zbyt surowy i pozbawiony subtelności. Autor nie unika trudnych tematów, ale sposób ich przedstawienia może być dla niektórych czytelników niezbyt przekonujący.
Dyskusja na temat tej książki była intrygująca i pouczająca, nasze uczestniczki wspominały opowieści swoich rodziców, którzy byli naocznymi świadkami różnych, trudnych wydarzeń w tamtym czasie. Mimo różnicy zdań, każde nasze spotkanie przebiega w miłej oraz kulturalnej atmosferze.
Przypominamy również, że nasz klub przyjmuje nowych członków, a kolejne spotkanie odbędzie się 27 maja o 12:30.

 

messenger_creation_e2ff96d2-e929-4bf3-83c5-0d3d935d2a35


Drukuj