"Powrót z Bambuko" Katarzyna Nosowska / DKK dla dorosłych

Katarzyna Nosowska, to jedna z najbardziej podziwianych polskich wokalistek, autorka tekstów kultowych piosenek, na których wychowują się kolejne pokolenia, felietonistka. Wydała 19 płyt z zespołem rockowym Hey, siedem albumów solowych. Wielokrotna laureatka nagród muzycznych „Fryderyk”. Laureatka nagrody Paszport Polityki w 1993 roku, a w 2021 roku uhonorowana przez tą redakcję tytułem Kreator Kultury 2021 – za cały wkład w kulturę polską, za odwagę wchodzenia na nowe ścieżki, otwieranie nowych przestrzeni dla siebie i innych. Autorka książki (debiut) „A ja żem jej powiedziała”, która otrzymała tytuł „Bestseller Empiku 2018”. 

„Powrót z Bambuko” to kolejna książka Kasi Nosowskiej. Czterdzieści cztery krótkie felietony to zbiór różnorodnych tematów – codziennych i doświadczeń z jej życia – trudne dzieciństwo, przemoc psychiczna, hejt. Autorka pisze o walce z własnymi słabościami, o odcięciu się od złych przeżyć. Jej spostrzeżenia mają uniwersalny przekaz. Mają nas wzruszyć, rozbawić, zmusić do działania. Bo przecież w naszym życiu nie raz doświadczyliśmy przeżyć opisanych przez Nosowską. Autorka to mądra kobieta, nie ucieka od problemu tylko wyciąga wnioski i ciężko pracuje nad sobą. Książka jest pełna ironii, sarkazmu, humoru, które pozwalają na dystans do samej siebie. Życie jest jedno. Trzeba kochać siebie i być dla siebie wyrozumiałym. Tekst doskonale uzupełniają świetne ilustracje Izabeli Kaczmarek-Szurek.  

Uczestniczki spotkania wschowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, które odbyło się 25 kwietnia 2022 roku polecają tą książkę. Warto przeczytać. Wiele przemyśleń Autorki pozostaje w pamięci na dłużej.  

/Ilona Ratajczak/

 


Drukuj