„Gdy babcia zapomina…” Paul Russell

18 stycznia 2024 roku odbyło się pierwsze w Nowym Roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Filii w Wiechlicach, w którym uczestniczyło 5 dzieci.

Tematem dyskusji była książka „Gdy babcia zapomina…” Paula Russella z ilustracjami Nickyego Johnstona.

Podczas dyskusji o książce porozmawialiśmy o wspomnieniach związanych z naszymi babciami i dziadkami, jak również o szacunku jaki należy się osobom starszym.

W związku z tym, że niedługo Dzień Babci i Dziadka dzieci napisały życzenia dla swoich babć.

20240118_115144

„Franek już nie narzeka” Barbara i Tomasza Piątkowscy/ DKK dla dzieci

16 listopada 2023 roku odbyło się szóste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Filii w Wiechlicach, w którym uczestniczyło 5 dzieci.

Tym razem czytaliśmy bajkę „Franek już nie narzeka” autorstwa Barbary i Tomasza Piątkowskich, którą przedstawiliśmy w formie teatrzyku kamishibai.

Dzieci wymieniły się dobrymi słowami i stwierdziły, że dobrego słowa nigdy za wiele. Później uczestnicy spotkania wpadli na pomysł, że wykonają kukiełki postaci z bajki i odegrają teatrzyk przy ich użyciu.

„Uparty jeżyk” Tulina Kozikoglu/DKK dla dzieci

28 września 2023 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Wiechlicach, którego tematem przewodnim była książka „Uparty jeżyk” Tulina Kozikoglu z ilustracjami Sedata Girgina. Opowiadanie nauczyło nas, że upór nie zawsze jest zły. Zainspirowało też uczestniczki spotkania do wykonania pięknych jesiennych jeżyków.

20230928_144008

„Mortynka” Barbara Cantini/ DKK dla dzieci

W dniu 25.10.2023 r. w Filii w Wiechlicach (MBP Szprotawa) odbył się Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyło 15 dzieci.

Tematem dyskusji była książka „Mortynka” Barbary Cantini. Po przeczytaniu książki i krótkiej dyskusji dzieci wykonały prace plastyczne.

Pierwszoklasiści wraz ze swoją panią panią Ireną byli gośćmi październikowego Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Wiechlicach. Bohaterem naszego spotkania była książka „Mortynka” Barbary Cantini. Mortynka to dziewczynka-  zombie, która czuje się samotna i chciałaby mieć przyjaciół. Okazja do nawiązania znajomości z dziećmi przychodzi wraz ze świętem Halloween.

img-20231025-wa0013

„Mały błękit" Hania Buch/ DKK dla dzieci

Podczas majowego spotkania DKK w Wiechlicach dzieci wspólnie pochyliły się nad lekturą ksiażki Hani Buch pt.: „Mały błękit". Książka opowiada o małym ptaszku - koliberku imieniem Frunno, którego dom (dżunglę) pewnego razu wycięto pod budowę osiedla dla ludzi, a on stracił wówczas swój błękitny kolor. Drugim bohaterem książki jest chłopiec - Tymek, który chcąc ratować kolibry postanawia wspólnie z innymi mieszkańcami miasta sadzić krzewy i kwiaty. „Mały błękit”, cytując autorkę, to historia, co nadzieję budzi na wspólny dom dla zwierząt i ludzi.

Anna Bartkowiak

maj_wiechlice