„Wyspa kobiet morza” Lisa See

W dniu 29.01.2026 odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej, na którym omówiono powieść „Wyspa kobiet morza” -Lisa See. To poruszająca historia o przyjaźni dwóch dziewczynek, wystawionej na próbę przez dorastanie, wojnę oraz rodzinną tragedię. Warto również wspomnieć o niezwykłych kobietach zwanych haenyeo, które nurkują w głębinach mórz i oceanów, zbierając owoce morza, aby utrzymać rodzinę i zapewnić edukację swoim dzieciom.

Powieść obejmuje kilkadziesiąt lat historii, łącząc prawdziwe wydarzenia z fikcją literacką, co nadaje jej wyjątkową głębię.

Dlaczego ta książka jest wyjątkowa? To opowieść o tym, jak wielkie wydarzenia historyczne potrafią zniszczyć jednostkowe życie, ale także o tym, że nawet po latach można próbować odbudować to, co zostało utracone.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 12.02.2026 r. Tym razem będziemy rozmawiać o książce „Płyń z tonącymi” -Lars Mitting

Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych.!

 

2026-dkk-styczen


Drukuj