Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”/DKK dla dzieci

13.10.2023 r. w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra-Światowską wybrali sobie do przeczytania lekturę „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Bullerbyn to maleńka wioska leżąca gdzieś na szwedzkiej prowincji. Maleńka to nawet za dużo powiedziane. Stoją w niej mianowicie trzy domy. W każdym mieszkają dzieci i ich rodzice. Zostawmy jednak na boku świat dorosłych i skupmy się na tym, co naprawdę ważne. Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna to wyjątkowo zgrana paczka. Trudno im na dłuższą metę bez siebie wytrzymać, choć wiadomo, że czasami zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mają swoje własne pomysły na zabawę. A bawić się w Bullerbyn można praktycznie przy każdej okazji. Każdy młody czytelnik, wie że czeka na niego jedna w swoim rodzaju, wyjątkowa przygoda, a jaka? Przeczytajcie naszą propozycję. Klubowicze już wiedzą.

393297809_3670893576520509_7409893569854608790_n

Marcin Pałasz „Sposób na Elfa”/ DKK dla dzieci

18 kwietnia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. Uczniowie klasy drugiej zaproponowali, jako lekturę do wspólnego omówienia, książkę pod tytułem „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza. Książka opowiada o losach sympatycznego psa - Elfa, który trafił do domu pewnego pisarza i jego małego syna. Elf wykazuje się zarówno słabościami i strachem do wielu zwykłych rzeczy, jak i wielką odwagą oraz heroizmem. Nie da się go nie polubić już od samego początku lektury. „Sposób na Elfa” to wzruszająca, a zarazem pełna humoru, historia miłości psa do człowieka i człowieka do psa. Po przeczytaniu tej książki już zawsze będziesz inaczej patrzeć na swojego pupila!

collage-33

Justyna Bednarek „Bajka o dziesięciu skarpetkach”/ DKK dla dzieci

Czy nie zastanawiało was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedynczo. Przynajmniej w domu Małej Be tak jest. „Bajka o dziesięciu skarpetkach”, Justyny Bednarek, odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Dzieci z DKK w Lesznie Górnym wybrały „Opowieść o skarpetce pierwszej, która wygrała casting, zdobyła rolę w popularnym serialu i została prawdziwą gwiazdą”. Po zakończonej dyskusji wykonaliśmy prace techniczne, dając drugie życie pojedynczym skarpetom.

thumbnail_dkk

Jakub Tylman „Gustaw na lodzie”/ DKK dla dzieci

23 marca 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Lesznie Górnym. Dziś obchodzimy również Światowy Dzień Wody. Tym razem sięgnęliśmy po książkę Jakuba Tylmana pt. „Gustaw na lodzie”, w której autor porusza kwestie związane z ochroną środowiska i problemem ocieplenia klimatu, wskutek czego dochodzi do topnienia lodowców, będących domem dla wielu zagrożonych wyginięciem gatunków. Podzieliliśmy się na dwie grupy i wykonaliśmy ilustrację do w/w książki.

collage-29

Wiesław Janczarskie „Jak Wojtek został strażakiem”/ DKK dla dzieci

Dnia 10 czerwca 2022 filia biblioteczna w Lesznie Górnym przygotowała kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem zapoznaliśmy się z utworem Wiesława Janczarskiego pod tytułem „Jak Wojtek został strażakiem”. Autor książki opowiada nam o siedmioletnim Wojtku, który marzy, żeby zostać strażakiem, ale dorośli twierdzą, że jest za mały. Przypadek sprawia, że chłopiec wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną. Jak potoczyły się losy naszego bohatera? Musicie sami przeczytać, aby się dowiedzieć, bo my już wiemy.

spotkanie-dyskusyjnego-klubu-ksiazk