Barbara Wysoczańska - spotkanie autorskie w ramach Z książką na leżaku LATO 2.6
Data:Kategoria: Norwid
Lokalizacja: Budynek główny Biblioteki, al. Wojska Polskiego 9
Odbiorcy: Dorośli
9 lipca, godz. 18.00
Sala im. Janusza Koniusza
Cykl spotkań w ramach LATA 2.6
Spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską, połączone z premierą książki „Ciężar winy”
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze serdecznie zaprasza 9 lipca, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na pierwsze spotkanie z cyklu Z książką na leżaku w ramach cyklu Lato 2.6, z Barbarą Wysoczańską, jedną z czołowych, polskich autorek powieści obyczajowych, mistrzynią historii pełnych pasji i emocji połączone z premierą książki „Ciężar winy”.
Prowadzenie: Amelia Konrad
Barbara Wysoczańska – Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Historyczka z pasji i wykształcenia. Zainteresowania te znalazły swoje odzwierciedlenie w jej twórczości, gdzie wiele ze swoich książek osadziła w realiach dwudziestolecia międzywojennego oraz II wojny światowej. Debiutowała w 2021 roku książką „Narzeczona nazisty”, którą szybko przyciągnęła uwagę tysięcy czytelniczek.
Jej kariera szybko nabrała rozpędu a w księgarniach pojawiały się jej kolejne książki w tym głośna Lena.
Autorka podziwia silne i mądre kobiety i to na nich próbuje się wzorować, równocześnie dając sobie prawo do własnych poglądów. Barbara Wysoczańska jest autorką bestselerowych powieści historyczno-obyczajowych: Narzeczona nazisty, Siła kobiet, Świat na nowo, Aktoreczka, Cena wolności, Obiecaj, że wrócisz, Nigdy się nie poddam, Kolaborantka, Lena i Ciężar winy. To opowieści, które poruszają. Postaci, których się nie zapomina.
Ciężar winy
PRZYWRÓCIŁA GO DO ŻYCIA I NAUCZYŁA
KOCHAĆ W ŚWIECIE, KTÓRY Z MIŁOŚCIĄ
NIE MIAŁ NIC WSPÓLNEGO.
Rok 1944. Do niemieckiego miasta Grünberg przyjeżdża transport z jeńcami po klęsce Powstania Warszawskiego. Karol Borkowski trafia do fabryki zbrojeniowej jako pracownik przymusowy.
Tam poznaje niemiecką pielęgniarkę Emmę Horn, córkę szefa lokalnego Gestapo.
Klęska Trzeciej Rzeszy zbliża się nieubłaganie i Emma wraz z mieszkańcami miasta staje się ofiarą najazdu Armii Czerwonej. Karol musi rozważyć, co jest dla niego ważniejsze: życie niemieckiej dziewczyny czy honor, który nakazuje mu zemstę na wrogim narodzie za wojenne krzywdy.
JESTEM SKAŻONA ZŁEM NAZIZMU.
TO ZŁO – TAK PERFIDNE I NIEPOHAMOWANE
– ZOSTAŁO W KOŃCU UNICESTWIONE, ZABITE,
ZGWAŁCONE I ZDEPTANE.
Była naocznym świadkiem zła, które
Rozpleniło się na cały świat.
Wojna do nich przyszła. Spóźniona,
wymęczona, ale w końcu przyszła.
Rozgościła się jak wszędzie tam,
gdzie Niemcy ją rozpętali.
Wydarzenie realizowanie we współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury w ramach projektu Lato 2.6

