Alfred Siatecki - spotkanie autorskie w ramach Z książką na leżaku LATO 2.6

Data:
Kategoria: Norwid
Lokalizacja: Pro Libris Café im. Andrzeja K. Waśkiewicza
Odbiorcy: Dorośli

23 lipca, godz. 18.00 

Pro Libris Cafe im. Andrzeja K. Waśkiewicza 


Cykl spotkań w ramach LATA 2.6

Spotkanie autorskie z Alfredem Siateckim, połączone z promocją książki Operacja 0

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze serdecznie zaprasza 23 lipca, godz. 18.00, Pro Libris Café im. Andrzeja K. Waśkiewicza na spotkanie z cyklu Z książką na leżaku w ramach cyklu Lato 2.6 na spotkanie autorskie z Alfredem Siateckim, prozaikiem, publicystą, reportażystą, autorem słuchowisk  połączone z promocją książki Operacja 0.

Alfred Siatecki absolwent Wyższej Szkoły Rolniczej w Szczecinie, dokształcał się na Uniwersytecie Hohenheim w Stuttgarcie. Debiutował w 1969 roku opowiadaniem w „Wiadomościach Zachodnich”. Był dziennikarzem „Gazety Lubuskiej” i dwutygodnika społeczno-kulturalnego „Nadodrze”. Znany m.in. z cyklu opowieści „z kluczem”, rozpoczętym w 2009 roku tomem Klucz do bramy. Rozmowy nieautoryzowane albo nieodbyte o przeszłości środkowego Nadodrza, którego wydawcą jest Muzeum Ziemi Lubuskiej. Członek Związku Literatów Polskich (od 1985). Wielokrotnie nagradzany;
Otrzymał Nagrodę Twórczą Młodych „Zielone Grono” (1982), Lubuską Nagrodę Kulturalną (1986), Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (1989 i 2019), Lubuski Wawrzyn Literacki (2000), nominację do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego za zbiór opowieści Drugi klucz do bramy (2010) a także Nagrodę Redakcji „Studiów Zielonogórskich” Laudant illa sedista legunt (2011), Nagrodę Literacką im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2015), Lubuski Laur 2016 w kategorii sensacja za powieść Porąbany, Zielonogórską Nagrodę Literacką „Winiarka” (2017), dyplom honorowy Lubuskich Wawrzynów Literackich 2017 za całokształt twórczości, Nagrodę Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego (2018), Złoty Medal Prezydenta Zielonej Góry (2019), nominację do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2020 za powieść Zaproszenie na śmierć.

 

Operacja 0

Powojenna Polska. Nowe porządki – stare układy i ciągnące się przez lata zatargi.

W 1950 roku Zielona Góra jest czymś więcej niż tylko punktem na mapie Ziem Odzyskanych – staje się stolicą województwa. Miasto z trudem dźwiga ciężar nowej funkcji. Brakuje mieszkań, urzędników                 i porządku, a władzę sprawują ludzie, którzy nie cofną się przed niczym...

Oto rzeczywistość podporucznika Chamery. Praca pracą, ale ambitny milicjant ma jeszcze osobistą misję – odnaleźć ukryte podczas wojny skarby. Zamiast łatwego łupu trafia na świat przemilczanych krzywd, szabrowniczych wypraw, naruszonych grobów i... nieoczywistych uczuć. Tu nawet cienie mają swoje sekrety, a milczenie bywa groźniejsze niż huk karabinu. Jaką cenę będzie w stanie zapłacić Chamera, by osiągnąć swój cel?

Trzymająca w napięciu powieść dla miłośników powojennych tajemnic, intryg i retro kryminałów.

 Wydarzenie realizowanie we współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury w ramach projektu Lato 2.6

siatecki-lezak