Spotkanie autorskie z Izabelą Sumińską

Data:
Kategoria: Literatura
Lokalizacja: Budynek główny Biblioteki, al. Wojska Polskiego 9
Odbiorcy: Dorośli

30 marca, godz. 18.00, 
Pro Libris
Café (parter Biblioteki), al. Wojska Polskiego 9
 


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza 30 marca o godz. 18.00 do Pro Libris Café (parter Biblioteki) na spotkanie autorskie z Izabelą Sumińską, konsultantką wojewódzką w dziedzinie psychologii klinicznej województwa lubuskiego, psychoterapeutką i terapeutką uzależnień. Autorka książki Bajeczny wymiar psychoterapii.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Sobiak.

 

Izabela Sumińska - specjalistka psychologii klinicznej, certyfikowana specjalistka terapii uzależnień, mediator i biegła sądowa, psychoterapeutka, superwizor psychologii klinicznej. Konsultant wojewódzki w dziedzinie psychologii klinicznej województwa lubuskiego.

Ukończyła całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym, podyplomowe studium resocjalizacji przy UW w Warszawie oraz podyplomowe studium na Ruttgers University New Jersey, uzyskując certyfikat Interantional Institute for Alcoholism Education and Training INC. Przez wiele lat kierowała Ośrodkiem Terapii Horyzont Bis w Krośnie Odrzańskim, pełniła funkcje dyrektora Domu Pomocy Społecznej dla Psychicznie Chorych w Brzeźnicy i zastępcy dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej oraz kierownika Poradni Odwykowej w Krośnie Odrzańskim. Współzałożycielka Związku Zawodowego Psychologów w Zielonej Górze. Pełni funkcję kierownika specjalizacji z psychologii klinicznej przy Uniwersytecie SWPS Oddział Wrocław. Zajmuje się problematyką zaburzeń emocjonalnych i rozwiązywania sytuacji trudnych, traumy powypadkowej i wojennej, nadużyć wobec dzieci oraz pomocy osobom poszkodowanym w przemocy, terapii rodzin i komunikacji małżeńskiej oraz uzależnień i współuzależnień. Autorka książek „Przeminęło z Łyszkowicami” i „Przeminęło z liceum”.

 

(…) Publikacja Izabeli Sumińskiej pt. Bajeczny wymiar psychoterapii to bogaty zbiór bajek i przypowieści osnutych na kanwie tych tradycyjnych, dobrze nam znanych lub zupełnie nowych, oryginalnych, napisanych przez osoby uzależnione od alkoholu oraz ich partnerów. Powstały one w trakcie ich udziału w intensywnej terapii grupowej i odzwierciedlają nabywaną w procesie pracy nad sobą większą samoświadomość oraz podejmowane realne działania zmierzające do zmiany trajektorii własnego życia (psychicznego i społecznego) (…).

(…) Znajdziecie w niej wiele bardzo interesujących przypowieści, najczęściej odzwierciedlających różne ważne przeżycia i doświadczenia towarzyszące „wzlotom i upadkom” w procesie dokonywanych zmian w wybranych obszarach życia. Dzięki uczestnictwu w świecie bajkowych znaczeń i symboli możemy odnaleźć też świat zakazanych własnych, nie tylko autorów, uczuć, pragnień i motywów, które do niedawna wydawały się nieprawdopodobne lub kompletnie nieznane.
Przypowieści i bajki są w każdym podejściu terapeutycznym uznanymi i szeroko stosowanymi środkami do wzbudzania czynników leczących, które skutkują pogłębieniem i poszerzeniem świadomości.
To właśnie większa świadomość siebie i innych stanowi klucz do uwolnienia od „starego” i pojawienia się możliwości dokonywania „zdrowszych” wyborów.
(prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska)

plakat-30-marca-2

 

 

Zapraszam do świata bajek powstających w głowie najzwyklejszego człowieka. A może to właśnie jest ich czar?
(Izabela Sumińska)