Forpoczta KOZZI - Festiwal dla Mam - koncert

Data:
Kategoria: Festiwale
Lokalizacja: Budynek główny Biblioteki, al. Wojska Polskiego 9
Odbiorcy: Dorośli, młodzież

31 maja, godz. 18.00, 
Sala im. Janusza Koniusza, al. Wolska Polskiego 9 


Koncert Festiwal dla Mam.

Wystąpią studenci Instytutu Muzyki UZ, studiujący na kierunku Edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz ich pedagog śpiewu – wokalna Mama dr Marzanna Rudnicka.

Prowadzenie: Mateusz Kasperczyk

W pierwszej części koncertu usłyszą Państwo klasyczne pieśni oraz arie operetkowe i piosenki z ulubionego repertuaru naszych Mam.

Drugą część wypełni spektakl pt. Mój Idol i Ja, w którym studenci wcielą się w rolę swoich wokalnych idoli, a będą to: Chaka Khan, Doda, Christina Aguilera, Frank Sinatra, Hanka Ordonówna, Sanah, Bruno Mars, Adele, Anastacia,
Grace, Neythiri z filmu Avatar, tak więc wspaniała plejada Gwiazd.

 

Dr Marzanna Rudnicka – śpiewaczka operowa pochodząca z Zielonej Góry. Po latach kariery artystycznej postanowiła wrócić w rodzinne strony, aby przekazywać młodym pokoleniom swoje doświadczenie i wiedzę nabytą podczas 35-letniej drogi artystycznej. Ma w swoim dorobku blisko 50 ról operowych, operetkowych i repertuar oratoryjno-kantatowy. Współpracowała i była solistką Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Operetki Warszawskiej, Teatru Roma, Mazowieckiego Teatru Muzycznego, Opery Nova, Opery Krakowskiej, Warszawskiej Opery Kameralnej i Opery Bałtyckiej. Współpracowała z wieloma filharmoniami w Polsce, m.in. Krakowską, Pomorską, Poznańską, Świętokrzyską, Kaliską, Zielonogórską. Koncertowała w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Izraelu, Libanie, Japonii, Omanie.

Dr Monika Hanus - Monika Hanus-Kobus urodziła się 5 listopada 1990 r. w Zielonej Górze. W latach 1997-2004 rozpoczęła naukę pod kierunkiem mgr Haliny Skałeckiej w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. Następnie była uczennicą w klasie fortepianu prof. Karola Schmidta. W 2015 roku ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego, a w roku 2019 studia doktoranckie w klasie kameralistyki prof. Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Monika Hanus-Kobus była pianistką-akompaniatorem na wielu znaczących konkursach, m.in. na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium, Międzynarodowym Konkursie „Praska Wiosna” w Pradze, Międzynarodowym Konkursie w Korei Południowej „Jeju Brass Competition”.
Obecnie zatrudniona jest na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

forpoczta-31_05