Czwartek Lubuski z Barbarą Wysoczańską

Data:
Kategoria: Norwid
Lokalizacja: Budynek główny Biblioteki, al. Wojska Polskiego 9
Odbiorcy: Dorośli

23 maja, godz. 18.00, 
Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9 


Czwartek Lubuski z Barbarą Wysoczańską

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze serdecznie zaprasza 23 maja o godz. 18.00 do Pro Libris Café (parter Biblioteki) na spotkanie autorskie z zielonogórzanką, autorką bestsellerów książkowych - Barbarą Wysoczańską, połączone z premierą książki „Obiecaj, że wrócisz”.
Spotkanie poprowadzi Natalia Dyjas-Szatkowska.
Barbara Wysoczańska - pisarka, urodziła się w 1980 roku w Nowej Soli. Obecnie mieszka w Zielonej Górze. Jest absolwentką historii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Historyk z wykształcenia i pasji, co przekłada się na jej zainteresowania literaturą, muzyką i kinem. Autorka bestsellerów książkowych takich jak „Narzeczona nazisty”, „Siła kobiet” czy „Aktoreczka”. Laureatka plebiscytów dwóch serwisów Lubimyczytac.pl i Allegro w kategorii Debiut roku 2021 za książkę "Narzeczona nazisty". Jej najnowsza powieść nosi tytuł „Obiecaj, że wrócisz”.
 
"Obiecaj, że wrócisz"
W rzeczywistości wojennej okupacji młoda żona polskiego oficera Karolina Kornacka zamieszkuje u teściów i czeka na powrót męża z obozu jenieckiego z ZSRR. Codzienność Kornackich zmienia się wraz z przejęciem ich domu przez oficera SS Friedricha Webera i jego żony Leni.
(fragment opisu z okładki książki)
 
plakat-b_-wysoczanska