Agata Kołakowska "Wyrok na miłość"

 

„Wyrok na miłość” Agaty Kołakowskiej (wrocławianki, autorki dwunastu powieści obyczajowych ) jest powieścią interesującą i ciekawą. Autorka pisząc swe dzieło, opiera je na ludzkich niedoskonałościach, marzeniach, niewyrównanych rachunkach czy zbiegach okoliczności. 

Pierwszy z bohaterów Adam Mitoraj ( prawnik od rozwodów ), marzy o tym by zostać dramaturgiem. Drugi z bohaterów to Igor, dyrektor prywatnego teatru muzycznego. Człowiek bezuczuciowy, chyba że dotyczy to jego teatru. Marlena jest nieśmiałą i skromną dziewczyną pracującą w butiku z sukienkami. Po toksycznym związku twierdzi, że marzenia są nie praktyczne.

Czytelnicy, gdy weźmiecie do rąk książkę to mam nadzieję, że się wzruszycie i zarazem rozśmieszycie. Skłoni was do refleksji, że prawdziwa miłość zawsze zwycięża, o ile spotkamy na swojej drodze odpowiednich, dobrych i wrażliwych ludzi.
Podsumowując moje rozważania, książka Agaty Kołakowskiej bardzo mi się podobała i będę powtarzać za jedną z bohaterek Zosią : „Dostaniemy w życiu tyle, na ile się odważymy”. Pozwala na relaks i refleksję nad tym jak ludzie potrzebują miłości. Historia, która znajdzie wielu zachwyconych czytelników. 

/Stanisława Kępińska/


Drukuj  
Polish Polski