Emily Roddy "Pas Deltory. Puszcze Milczenia"

Książka Emily Roddy „Pas Deltory. Puszcze Milczenia” stanowi pierwszy tom serii opowiadającej o poszukiwaniu skradzionych klejnotów z Królestwa Deltory.

Magiczny Pas od wieków strzegł Królestwo Deltory przed atakiem Władcy Mroku. Zdobiło go siedem wspaniałych kamieni. Królowie od dawien dawna nosili pas na sobie, jednak od jakiegoś czasu nakładali go tylko w czasie koronacji. Fakt ten wykorzystał nieprzyjaciel, który podstępnie wniknął w otoczenie króla, zniszczył pas, a kamienie ukrył daleko, w siedmiu niedostępnych miejscach, gdzie nikt nie ośmielił się ich szukać. Mijają lata, Królestwem Deltory rządzi budzący strach i siejący zło Władca Mroku. Syn Jarreda, Lief, wyrusza w niebezpieczną podróż do Puszcz Milczenia szukać pierwszego klejnotu.

Książka godna polecenia, ciekawa i dynamiczna akcja skrywa przygodę, fantazję i baśń, powodując, że trudno się od niej oderwać. Utwór pobudza wyobraźnię i dostarcza wielu wrażeń. Bohaterowie są odważni i szlachetni, przeżywają wiele przygód, odwiedzają niebezpieczne miejsca, spotykają niesamowite stwory oraz walczą ze złem.

/Grażyna Lichwiarz, DKK w Żaganiu/


Drukuj