Wojciech Wójcik „Trzecia szansa”

 

 

Kryminał to obecnie jeden z najbardziej poczytnych gatunków literackich w naszym kraju, jest on mocno eksploatowany, ale wciąż możemy trafić na takie książki, które przyciągną nas na dłuższą chwilę.

Myślę, że tak jest w przypadku powieści Wojciecha Wójcika, który potrafi w dobrym stylu mieszać fikcję z prawdą oraz łączyć współczesne śledztwo z zagadkami z przeszłości.

„Trzecia szansa”, pierwsza cześć serii, mimo znanej nam konstrukcji śledztwa policyjnego, morderstw i odkrywania różnych poszlak z przeszłości, prowadzi do niesztampowego rozwiązania, a przy tym jest wciągająca i po prostu dobrze napisana.

Jedną z głównych bohaterek jest Karolina Nowak, policjantka, która trafia do stołecznej policji z mazurskiego komisariatu. W książce ciekawie odmalowana jest rzeczywistość policjantów śledczych, realia ich pracy. Jednymi z najciekawszych części książki są różne elementy dochodzenia, które powoli prowadzą bohaterów do odkrywania śladów z przeszłości i prowadzą do rozwiązania sprawy.

Drugim bohaterem jest doktorant Krzysztof Rozmus. Z czasem daje się on lepiej poznać, a jego wkład i zaangażowanie w śledztwo oraz zagadkę pozwalają odkryć wiele tajemnic.

Wydawałoby się, że policjantka i historyk to duet oklepany, ale kto powiedział, że nie można korzystać ze sprawdzonych schematów? W tej powieści to się naprawdę sprawdza i dzięki znanym konstrukcjom fabularnym możemy skupić się na śledztwie i tym, co ono przynosi.Polecam! 

Kornelia Waloch

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI 

 


Drukuj