J. K. Rowling "Gwiazdkowy Prosiaczek”

 

„Gwiazdkowy Prosiaczek”, J. K. Rowling

ilustracje: Jim Field

Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz

Wydawnictwo: Media Rodzina

Jeśli szukacie książki, która mocno poruszy wyobraźnię dziecka, a jednocześnie pozwoli pozostać jeszcze przez jakiś czas w klimacie świątecznym, to „Gwiazdkowy Prosiaczek” jest wyborem idealnym.

Jedna z najnowszych książek autorki „Harrego Pottera” opowiada o chłopcu, który jest bardzo przywiązany do swojej zabawki – pluszowego prosiaczka Daj Prosia, zwanego także DP. Pluszak towarzyszy Jackowi w każdej trudnej sytuacji, począwszy od pierwszego dnia w nowej szkole po rozwód rodziców. Jest jego powiernikiem i najlepszym przyjacielem, do którego chłopiec ma bezgraniczne zaufanie. Niestety nagle w Wigilię Daj Proś ginie. Zostaje wyrzucony z okna samochodu przez przyrodnią siostrę głównego bohatera i znika na autostradzie.

Jack jest zrozpaczony. Widząc jego nieszczęście, skruszona dziewczynka próbuje załagodzić sprawę, ofiarowując pokrzywdzonemu nową przytulankę, która wygląda niemalże identycznie. Od tego momentu rozpoczyna się niesamowita podróż chłopca do fantastycznego świata. W noc wigilijną Gwiazdkowy Prosiaczek, czyli nowy pluszak Jacka, postanawia pomóc chłopcu w odnalezieniu ukochanej zabawki, co jak się później okazuje, nie będzie łatwym zadaniem... „Gwiazdkowy Prosiaczek” to wzruszająca opowieść o przyjaźni dziecka do przytulanki, niezwykle wciągająca lektura, pozwalająca czytelnikowi przenieść się do magicznego świata. Książka skierowana jest do dzieci w wieku 8+, ale z pewnością można polecić ją całym rodzinom.

 
Polecam

Anna Urbańska

 

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI

Drukuj