Iwona Pietrzak-Płachta „Wypożyczalnia skrzydeł”

"Wypożyczalnia skrzydeł" Iwona Pietrzak-Płachta, Ilustracje: Matylda Konecka, wydawnictwo Agora

"Za górami, za lasami...

(a może wcale nie tak daleko)

była sobie biblioteka.

A w niej Pani z Biblioteki,

która nie wypożyczała dzieciom książek.

Wypożyczała Skrzydła."

Ten piękny picturebook to opowieść o tym, jak wielkie znaczenie w życiu dziecka mają książki. Potrafią jak skrzydła unieść czytelnika wysoko i zanieść do odległych krain. Do baśniowego świata, gdzie można spotkać dobrą wróżkę, królewnę, smoka lub czarnoksiężnika. Te skrzydła mają też moc odkrywania nowych lądow, podążania ku wielkim odkryciom i tajemnicom. Są też takie, które pozwalają odnaleźć spokój i uleczyć duszę. Nad wyborem właściwych skrzydeł, odpowiednich dla każdego dziecka, czuwa Pani z Biblioteki, która niczym czarodziejka podsuwa dzieciom  odpowiednie książki.

Autorka książki "Wypożyczalnia Skrzydeł" na co dzień pracuje w bibliotece szkolnej, gdzie własnoręcznie stworzyła przestrzeń biblioteczną, którą nazwała "Wypożyczalnią Skrzydeł". Laureatka konkursu Nauczyciel Roku 2022 oraz nagrody im. Janusza Korczaka 2022.

Doskonałe ilustracje, które możemy podziwiać na kartach książki, to dzieło malarki Matyldy Koneckiej.

Obok tej pozycji nie można przejść obojętnie.

Polecam!

Anna Urbańska

Książka dostępna w naszym e-katalogu!

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI