Tokarska. Poezja zapisana od nowa- Warsztaty kaligrafii

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej zapraszają do udziału w projekcie ph. Tokarska. Poezja zapisana od nowa. Proponowane działanie to warsztat kaligrafii mający na celu przypomnienie twórczości wybitnej zielonogórskiej poetki, Anny Tokarskiej oraz opanowanie sztuki artystycznego pisania. Część warsztatową projektu, polegającą na nauce pisania kaligraficznego poprowadzi zielonogórska nauczycielka, specjalistka w zakresie sztuki kaligrafii i iluminacji, Katarzyna Lewandowska. Za część literacko-biograficzną projektu odpowiedzialni będą, związani z Centrum Edukacji Regionalnej, pracownicy Działu Informacji Regionalnej i Bibliograficznej Biblioteki Norwida.

Poniżej informacje szczegółowe dotyczące projektu:

Nazwa projektu: Tokarska. Poezja zapisana od nowa.

Typ działania: warsztaty kaligrafii.

Terminy spotkań w ramach projektu:
październik 2024 - luty 2025 (wybrane soboty, godz. 9.00-12.00): 26.10.2024 r., 16.11.2024 r., 30.11.2024 r., 14.12.2024 r., 11.01.2025 r., 18.01.2025 r., 08.02.2025 r.

Miejsce spotkań: WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze, sala wykładowa im. dr G. Chmielewskiego, 2 piętro.

Przeznaczenie: młodzież 14+ (uczniowie szkół ponadpodstawowych) oraz osoby dorosłe.

Uwagi ogólne:

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmuje Dział Informacji Regionalnej i Bibliograficznej, tel. 68 45 32 606. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty bezpłatne dla uczestników. Organizator zapewnia wszelkie materiały niezbędne do realizacji zadania.

warsztaty-kaligrafii-plakat