Zielona Góra to ja

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze otrzymała dofinansowanie ze środków Miasta Zielona Góra na realizacje projektu Zielona Góra to ja.

Projekt obejmuje:

1) Konkurs na wiersz o Zielonej Górze „Zielona Góra to ja” (dla uczniów kl. V-VII szkół podstawowych).

2) Mini spotkanie autorskie z twórcami wierszy nagrodzonych w konkursie poetyckim „Zielona Góra to ja”.

3) Wystawę wierszy nadesłanych na konkurs.

Realizacja projektu planowana jest w związku z obchodami 800-lecia powstania Miasta Zielona Góra oraz 700-lecia nadania praw miejskich. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów zielonogórskich szkół podstawowych. Ideą zadania jest zapoznania dzieci i młodzieży z historią, tradycjami oraz ciekawostkami dotyczącymi Zielonej Góry oraz interesującymi miejscami na terenie naszego miasta.

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

Kwota dofinansowania: 2 000 zł