8. Festiwal Filmu,Teatru i Książki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze wraz z Zielonogórskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zapraszają na 8. Festiwal Filmu,Teatru i Książki (10-14 czerwca 2022), zadanie współfinansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, jest częścią dużego festiwalu: 8(11). KOZZI FILM FESTIWAL. Festiwal Filmu, Teatru i Książki KOZZI – KRAFFTÓWNA – ŁOMNICKI.

Zadanie obejmuje:

1) Cykl Książka teatralna i filmowa na Festiwalu to spotkania autorskie z autorami i bohaterami książek

okołoteatralnych, wspomnieniowych, bio- i autobigraficznych, w tym:

- Remigiusz Grzela, "Barbara Krafftówna w krainie czarów"- spotkanie z autorem i rozmowa o książce.

2) Cykl Spotkanie z.... to portrety znanych polskich aktorów/aktorek filmowych i teatralnych, reżyserów, krytyków ujęte w rozmowę z widzem. Gośćmi cyklu będą:

- Sławomira Łozińska,

- Lech Dyblik,

- Bartosz Blashke.

3) Cykl Przystanek Teatralny to arcydzieła literackie na scenie oparte na klasyce literackiej. Lubuskiej widowni zaprezentujemy:

- "Małe zbrodnie małżeńskie" Ericha Emanuela Szmidtta w reż. Karola Jerzego Wróblewskiego z udziałem Beaty Kawki i Mirosława Zbrojewicza.

4) Cykl Film Polski, w ramach którego zaprezentujemy widzowi dwie najnowsze polskie produkcje:

- Sonata, reż. Bartosz Blaschke, Polska 2022,

- Jakoś to będzie, reż. Sylwester Jakimow, Polska 2022,

- Marzec `68, reż. Krzysztof Lang, Polska 2022,

- Fucking Bornholm, reż. Anna Kajzek, Polska 2022,

- Kraftówna w krainie czarów, reż Remigiusz Grzela, Polska 2022,

- Piosenki o miłości, reż. Tomasz Habowski, Polska 2021.

Celem zadania są: promocja kultury wysokiej, popularyzacja polskiej twórczości filmowej i teatralnej dla dorosłych, popularyzacja polskiej literatury filmowej i teatralnej oraz promocja Województwa.

Wartość dotacji: 25 000,00 zł

Aktualne informacje na: