Kino znad granicy 2023

Kino znad granicy to przegląd filmów niemieckich i polskich, będących częścią większego projektu: 9 (12). Kozzi Film Festiwal - Festiwal Filmu, Teatru i Książki Kozzi Pieczka Chęciński
(Zielona Góra, 1-4.06.2023).

Jednym z nurtów Festiwalu jest prezentacja publiczności niemieckich filmów wraz z ich omówieniem przez Bernda Budera, dyrektora programowego Film Festival Cottbus, i polskiego krytyka filmowego.
Ponadto B. Buder weźmie udział w obradach jury, które przyzna nagrody KLAPS 2023 filmom prezentowanym podczas Festiwalu dla najlepszego aktora lub reżysera filmu sensacyjnego i za całokształt twórczości oraz w uroczystej gali wręczenia nagród.

Projekt realizowany z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wysokość dotacji: 29 000,00 zł

fwpn_cmyk