Tradycja w barwach nowoczesności. Biblioteka integruje pokolenia

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, zapraszają do udziału w projekcie pod nazwą: „Tradycja w barwach nowoczesności. Biblioteka integruje pokolenia”

Celem zadania jest promowanie zielonogórskiej sztuki użytkowej, budowanie międzypokoleniowych mostów poprzez wymianę wiedzy, doświadczeń zielonogórskich rękodzielników oraz umiejętności technologicznych młodzieży i dorosłych, ale przede wszystkim edukacja tych dwóch grup społecznych. Jak? Poprzez cykl spotkań, podczas których dwie grupy – starszych i młodszych – będą uczyć się od siebie nawzajem. W Mediatece Góra Mediów (mieszczącej się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze) zostanie zorganizowany cykl warsztatów plastycznych. Spotkania staną się połączeniem wiedzy i doświadczenia zielonogórskich rękodzielników oraz świadomości młodych na temat nowoczesnych technologii.

Zadanie realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Zielonej Górze.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra.

Wartość dotacji: 5 500 zł