Publikacja Lubuskiego Pisma Literacko-Kulturalnego "Pro Libris"

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu CZASOPISMO.

Projekt dotyczy wydania w Oficynie Wydawniczej Pro Libris dwóch numerów „Pro Libris” Lubuskiego Pisma Literacko-Kulturalnego. Ukazujące się od 2001 r. czasopismo prezentuje najciekawsze wydarzenia kulturalno-społeczne regionu i kraju, promuje polską literaturę i sztukę, również niszową, udostępniając swoje łamy zarówno uznanym twórcom, jak i debiutantom. Skierowane jest do szerokiego grona odbiorców – począwszy od uczniów, studentów, bibliotekarzy, regionalistów, a skończywszy na wszystkich zainteresowanych zjawiskami społecznymi i kulturalnymi zachodzącymi w Polsce.

Wartość dofinansowania: 33 000 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

05_znak_uproszczony_kolor_biale_tlo_cmyk_1