FredroRyki 2024

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze otrzymała dofinansowanie w ze środków finansowych Miasta Zielona Góra na realizację zadania z zakresu „edukacji, oświaty i wychowania” na rzecz dzieci i młodzieży AKCJA EDUKACJA 2024 pn. FredroRyki 2024.

Zadanie ma na celu zapoznanie uczestników projektu z twórczością Aleksandra Fredry. Zainteresowanie uczestników zadania literaturą. Utrwalanie nawyków czytelniczych. Pokazanie książki jako narzędzia pomocnego w procesie edukacyjnym. Ukształtowanie przekonania, iż biblioteka jest miejscem przyjaznym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozpropagowanie czytelnictwa oraz biblioteki wśród najmłodszych mieszkańców miasta, zapobieganie negatywnym zachowaniom (np. wandalizmowi) i patologii poprzez ukazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Rozwój umiejętności wystąpień publicznych oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Wartość dofinansowania: 2 500,00 zł

miasto-zielona-gra