Hłaskower

Hłaskower to wielowymiarowy projekt bazujący na dorobku twórczym pisarza Marka Hłaski, którego proza stała się inspiracją dla scenariuszy kultowych polskich filmów fabularnych. Jest to część większego projektu: 10 (13). Kozzi Film Festiwal - Festiwal Filmu, Teatru i Książki Kozzi Nowicki Hłasko - Zielona Góra, 6-09.06.2024

Elementem Festiwalu będzie maraton filmowy, na który złoży się projekcja sześciu filmów opartych na dziełach Marka Hłaski, rozmowa z autorem biografii pisarza dotycząca m.in. kwestii relacji Hłasko - film, a także otwarta próba czytana opowiadania pt. „Pętla” zrealizowana pod hasłem Czytany teatr - Hłasko performatywny.

Ponadto w ramach projektu Hłaskower w Lubuskim Piśmie Literacko-Kulturalnym „Pro Libris” opublikowane zostaną wartościowe artykuły traktujące o twórczości wybranych twórców ze świata literatury wskazanych jako Patroni Roku 2024 w tym twórczości Marka Hłaski.

Projekt realizowany z finansowym wsparciem Fundacji LOTTO.

Wysokość dotacji: 26 400,00 zł

logo-fundacja-lotto-jpg