Z książką dookoła świata

13 maja, godz. 17.00-18.30,
Filia nr 4, ul. Podgórna 45

Z okazji XXI Tygodnia Bibliotek, Filie nr 4 i 9 Biblioteki Norwida zapraszają na spotkanie połączone z warsztatami pt. „ Z książką dookoła świata”, które poprowadzi dr Joanna Kapica-Curzytek.
Czytanie książek w językach obcych może być wspaniałą przygodą!
Na świecie wydaje się tyle ciekawych książek!
I tylko niewiele z nich jest tłumaczonych na język polski. Albo jeśli już są, to trzeba na to długo czekać... A może warto sięgać po książki w oryginale – i czytać szybciej i więcej niż inni?

13 maja w trakcie Tygodnia Bibliotek odbędą się dwa spotkania:

o 12:00- spotkanie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze

o 17:00- spotkanie dla młodzieży i dorosłych. Wstęp wolny!

Słuchacze dowiedzą się, jakie strategie pozwalają rozwijać sprawność czytania w języku obcym tak, aby stało się to miłą rozrywką i przynosiło szerokie korzyści w rozwoju osobistym.
Pozwoli to uniknąć często popełnianych błędów, za sprawą których osoby nawet mocno zmotywowane szybko się zniechęcają.
W prelekcji znajdą się liczne podpowiedzi, jak z radością przystąpić do lektury książek w językach obcych.

Dr Joanna Kapica-Curzytek, wykładowczyni w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Językowego, podzieli się ze słuchaczami nie tylko wiedzą teoretyczną jako osoba prowadząca od wielu lat zajęcia z języka angielskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim i mająca na swoim koncie szereg publikacji naukowych związanych z nauczaniem języków obcych. Opowie też o własnym doświadczeniu: czyta swobodnie i z przyjemnością beletrystykę oraz literaturę faktu w czterech językach: angielskim, niemieckim, francuskim i czeskim, w miarę swobodnie także słowackim i hiszpańskim. Szczególną radość daje jej też kontakt z tekstami w języku łacińskim.

13-maja_plakat