Premiera spektaklu pt. "Czekając na..." w wykonaniu Teatru Majaczek

10 maja, godz. 18.00,
Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na premierę spektaklu „Czekając na…” na podstawie tekstu Mirosławy Szott „Czekając na śnieg”, w wykonaniu bibliotecznego Teatrzyku Majaczek.

Występują:
Magdalena Faron
Anna Pawelec
Anna Urbańska
Kornelia Waloch

„Czekając na...”

Sztuka opowiada historię pewnej małej dziewczynki, Asi, która nie może sobie poradzić z rozwodem swoich rodziców. Jest przekonana, że to ona ponosi winę za to, iż mama i tata już nie są razem. Na to nakładają się niezrozumiałe dla dziewczynki zmiany związane z globalnym ociepleniem i brakiem śniegu. Ostatnie radosne wspólne wspomnienie Asi, w którym cała rodzina była razem, to wspólne lepienie bałwana. A od dwóch lat nie ma śniegu. Mniej więcej tyle samo czasu minęło od rozwodu jej rodziców. Dziewczynka jest przekonana, że jedno z drugim ma jakiś związek i to ona ponosi za to odpowiedzialność.
Na szczęście na drodze dziewczynki staje sympatyczna starsza pani, Anastazja, oraz zabawne Wiewiórki. Sąsiadka jest emerytowaną nauczycielką geografii, która wyjaśnia dziewczynce prawdziwe powody zmian klimatycznych i braku śniegu. Przy okazji zdejmuje z niej także ciężar odpowiedzialności za rozwód rodziców. Niezwykle istotne okazują się tu także dwie wiewiórki mieszkające w parku. Ta starsza, opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, zapewnia Asię o nieprzemijalnej miłości rodziców. Z kolei ta młodsze okazuje się być świetną kompanką do wspólnej zabawy.
Bajka porusza niezwykle ważne sprawy dorosłych, takie jak rozwód, widziane z perspektywy dziecka. Dzieciom daje poczucie, że są bezpieczne i nie powinny obarczać się winą za problemy swoich rodziców, natomiast dorosłym pokazuje, jak sytuację związaną z rozstaniem rodziców widzą dzieci.
Sztuka adresowana jest do dzieci od 6 roku życia oraz ich opiekunów.

10 maja (piątek), godz. 18.00

Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9