Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na Spotkanie z cyklu „Z książką na leżaku”18 lipca o godz. 18.00 w Sali im. Janusza Koniusza: spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher, pisarką, autorką bestsellerowych powieści. Spotkanie to połączone jest z premierą najnowszej książki autorki „Rakowska”.

Magdalena Majcher, autorka pond trzydziestu  powieści  z rozbudowanym tłem społecznym. W swojej twórczości poświęca dużo uwagi współczesnym problemom, takim jak przemoc domowa i seksualna, wykluczenia, prześladowania, aborcja. Autorka takich tytułów jak: „Mocna więź”, „Obca kobiet”, „Małe zbrodnie”, „Finalistka”, „Najgorszy dom”, „Doktórka od familoków”, „Taka piękna śmierć” oraz najnowsza „Rakowska”.   

„Rakowska”

Spokojna, zadbana wieś pod Biała Podlaską. Mieszkają tu ci, którym się powiodło. Kiedy policjanci odbierają zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył ślady krwi i uchylone drzwi domu sąsiadów, spodziewają się  rutynowej interwencji – prawdopodobnie w sprawie włamania. Zupełnie nie są przygotowani na to, że na terenie posesji znajdą zmasakrowane zwłoki małżeństwa. Podejrzenia dość szybko padają na osiemnastoletniego syna zamordowanej pary oraz jego przyjaciółkę.

Oparta na faktach powieść opisuje wydarzenia, o których w 2014 roku mówiła cała Polska. Odkrywa wcześniej nieznane wątki i informacje o sprawcach. Dlaczego dwoje licealistów z tak zwanych dobrych domów dopuściło się  tej bestialskiej zbrodni? Czy można było jej zapobiec? Dlaczego dorośli nie zauważyli kiełkującej rozpaczy, nienawiści czy po prostu zła?

(od wydawcy)


Drukuj