Spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na Spotkanie z cyklu „Z książką na leżaku”11 lipca o godz. 18.00 w Sali im. Janusza Koniusza: spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą, pisarką, autorką bestsellerowych powieści. Spotkanie to połączone jest z premierą najnowszej książki autorki „W świetle latarni”.

 

Zofia Mąkosa – urodziła się w Kargowej, dzieciństwo spędziła w Chwalimiu. Jest emerytowaną nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie. Czytanie książek to jej największa pasja, zawsze też lubiła pisać. Publikowała artykuły w lokalnej prasie. Zadebiutowała powieścią "Cierpkie grona", pierwszym tomem cyklu "Wendyjska winnica". Dwa lata później ukazało się "Winne miasto", a w roku 2020 "Dolina nadziei". Za dwie pierwsze powieści otrzymała Lubuski Wawrzyn Literacki. Jest też autorką cyklu „Makowa spódnica”, w którego skład wchodzą „Kamień w wodę” i „Siostry”.

W swoich książkach stawia bohaterów przed trudnymi wyborami, a czytelników konfrontuje z problemem dobra i zła, tożsamości i uczciwości. Jest szczęśliwą żoną, matką trójki dzieci oraz babcią. To właśnie rodzina daje jej poczucie spełnienia w życiu.

 

 

„W świetle latarni”

Jest styczeń 1920 roku. Niedawno skończyła się najkrwawsza ze wszystkich dotychczasowych wojen. Niemcy muszą się pogodzić z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i koniecznością oddania części terytorium. Wielkopolski Trzciel zostaje przecięty granicą.
Na zamarzniętych trzcielskich rozlewiskach szesnastoletnia Weronika przypadkiem podcina na lodzie Natana. W tym samym czasie w odległym o 80 kilometrów Poznaniu młoda wdowa Joanna dostaje zaproszenie na spotkanie w eleganckim lokalu. Żadna z kobiet nie zdaje sobie sprawy, że tak błahe wydarzenia na zawsze odmienią ich życie…
W świetle latarni to poruszająca powieść o byciu pomiędzy. Pomiędzy zakochaniem a miłością, pomiędzy jedną wojną a drugą, pomiędzy życiem a śmiercią, pomiędzy Polakami, Żydami i Niemcami.

Początek serii, która w przejmujący sposób pokazuje świat dwudziestolecia międzywojennego i losy ludzi bezlitośnie uwikłanych w historię.

(od wydawcy)


Drukuj