Spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na Spotkanie z cyklu „Z książką na leżaku”10 lipca, godz. 18.00 w Saly im. Janusza Koniusza: spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim, zielonogórskim powieściopisarzem, autorem bestsellerowych kryminałów, połączone z promocją najnowszej książki – z cyklu z Igorem Brudnym – "ANUBIS".

Przemysław Piotrowski – jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy kryminalnych w Polsce. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Jako pisarz debiutował w 2015 roku thrillerem historycznym Kod Himmlera, a następnie wykreował mroczny świat w sensacyjnej Drodze do piekła. Jest również autorem serii political fiction Radykalni. Świetnie przyjętym Piętnem rozpoczął bestsellerową serię książek o komisarzu Igorze Brudnym.

Autor o sobie:
W skrócie – pisarz niepoprawny politycznie. Nie ma dla mnie tematów tabu, dlatego jeśli decydujecie się wejść w mój świat, musicie się liczyć, że gdy go opuścicie, możecie mnie albo bardzo polubić, albo znienawidzić. Nigdy jednak – i to Wam gwarantuję – nie przejdziecie obok mojej twórczości obojętnie.

www.przemyslawpiotrowski.pl

ANUBIS

Każdy odpowie za swoje grzechy.

Gdyby nie meldunek z Interpolu, to akta tej sprawy nadal kurzyłyby się w policyjnym Archiwum X. Dwie ofiary – jedną sprzed pięciu lat z Zielonej Góry i drugą sprzed miesiąca z Hurghady – łączy bardzo niepokojący fakt: obydwa trupy zostały zmumifikowane.

Komendant Romuald Czarnecki wysyła do Egiptu swojego najlepszego człowieka. Igor Brudny leci na miejsce zbrodni w towarzystwie aspirant Jagny Witos. Nie podoba się to Julce Zawadzkiej, która wciąż dochodzi do siebie po akcji w Bieszczadach. Jej zdaniem młoda policjantka ma wobec Brudnego własne zamiary…

Gdzieś między Polską a Egiptem grasuje morderca, który wzorem staroegipskich bóstw upomina się o sprawiedliwość. Brudny nie wie, kim jest, gdzie się ukrywa ani ile osób zabił. Jednego jest jednak pewien – zabójca wkrótce uderzy ponownie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Drukuj