Życie Pani Pomsel – spektakl z udziałem Anny Seniuk

24 września 2024, godz. 19.00
Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5

Życie Pani Pomsel – spektakl z udziałem Anny Seniuk

Monodram na podstawie pamiętników sekretarki Josepha Goebbelsa. Rzecz o narodzinach zła, ale przede wszystkim o konformizmie, wyparciu i odpowiedzialności każdego i każdej z nas za podejmowane decyzje. Stawia pytania, które z przerażającą aktualnością musimy na nowo stawiać także dziś. Autor sztuki, brytyjski dramaturg Christopher Hampton, jest zdobywcą Oscara za scenariusz do „Niebezpiecznych związków", dysponował nagranym wywiadem, na jaki u schyłku długiego życia zgodziła się Brunhilde Pomsel, wieloletnia pracownica hitlerowskiego aparatu propagandy i stenotypistka Josepha Goebbelsa. Podczas londyńskiej premiery w rolę Pomsel wcieliła się wybitna brytyjska aktorka filmowa i teatralna Maggie Smith.

Obsada: Anna Seniuk, w materiałach filmowych Justyna Kowalska jako Eva Löwenthal

Reżyseria: Grzegorz Małecki

Czas trwania: 1h 40’

bilety dostępne tutaj: https://abilet.pl/wydarzenie/zycie-pani-pomsel-spektakl-z-udzialem-anny-seniuk-13172

Anna Seniuk

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Na co dzień związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Profesorka Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracowała z Kazimierzem Dejmkiem i Jerzym Jarockim. Uhonorowana m.in. tytułem Mistrz Mowy Polskiej, Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą im. Ireny Solskiej za wybitne osiągnięcia aktorskie. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.