„Wróć, mój Wilku, wróć!” Sandra Dieckmann/ DKK dla dzieci

Pierwsze w tym roku spotkanie DKK dla najmłodszych czytelników Biblioteki Publicznej w Małomicach za nami.

Dzieci zapoznały się z opowiadaniem Sandry Dieckmann „Wróć, mój Wilku, wróć!”. Jest to niewątpliwie publikacja pełna ciepła i mądrości. Główną bohaterką jest Lisiczka, która spędza czas wraz ze swoim przyjacielem Wilkiem. Przyjaciele wspólnie poznają świat, rozkoszują się jego pięknem, aż do dnia gdy Wilk nagle znika. Lisiczka pozostaje sama – jest to moment, w którym rozpoczyna się historia o wielkiej tęsknocie oraz stracie.

Książka z całą pewnością chwyta za serce. W niezwykle subtelny sposób pomaga dziecku zrozumieć trudne aspekty życia, a dokładniej tłumaczy jak pogodzić się z tęsknotą oraz stratą. Uczy najmłodszych, iż należy doceniać to co mamy, cieszyć się każdą wspólnie spędzoną chwilą.

Przepiękna książka warta polecenia!

„Nic do stracenia” Przemysław Piotrowski/ DKK dla dorosłych

Na spotkaniu DKK dla dorosłych w Bibliotece Publicznej w Małomicach, które odbyło się 10 lutego 2024 r., omawiałyśmy książkę Przemysława Piotrowskiego pt. „Nic do stracenia”. Jest to drugi tom serii z Lutą Karabiną. I znów jak za każdym razem czytając powieść tego autora byłyśmy zachwycone fabułą powieści. Przemysław Piotrowski po raz kolejny ukazał nam świat brutalny. Historia od pierwszych stron trzyma w napięciu i rodzi ciekawość co zdarzy się później. Opowieść o traumach z przeszłości, krzywdzie dziecka, uzależnieniu i o najważniejszym czyli sile miłości do dziecka.

Polecamy!!!

img-20240210-wa0002

”Wszystko wina kota!” Agnieszka Lingas

Nie ma to jak spotkanie DKK na początek tak słonecznej soboty!!! Dzisiaj (08.07.2023 r.) omawiałyśmy książkę autorki Agnieszki Lingas – Łoniewskiej pt. ”Wszystko wina kota!”. Jest to fantastyczna opowieść o grupie przyjaciółek

i ich perypetiach. Cztery różne kobiety i kot zafascynowały nasze klubowiczki.  Ciepła i optymistyczna historia o zaufaniu i przyjaźni. Nasze panie zgodnie przyznały, że to lekka lektura akurat na wakacje. Polecamy!

359492272_1951953155171607_6959529895875007022_n

„Córki tęczy” Hanna Cygler/ DKK dla dorosłych

W trochę mniejszym gronie, ale jakże przyjemnie spędziłyśmy sobotni poranek na omawianiu powieści Hanny Cygler „Córki tęczy”.

To niezwykła i wzruszająca historia, która uczy nas pokory i szacunku do życia i człowieczeństwa. Trzymająca w napięciu, a jednocześnie bardzo zabawna i kolorowa, jak tęcza, bo akcja toczy się nie tylko w Polsce, ale i w Afryce, oba kraje łączy ciekawe wspólne wątki kryminalne, a autorka ma wyjątkowy talent do płynnego łączenia literatury. Zgodnie polecamy!!!

projekt-bez-nazwy1

"Saturnin" Jakub Małecki/ DKK dla dorosłych

Czerwcowe spotkanie DKK dotyczyło książki Jakuba Małeckiego "Saturnin".  Jest to wciągająca historia, która trzyma czytelnika w napięciu i nie pozwala nawet na chwilę oderwać się od lektury. Opowieść o relacjach rodzinnych, niewypowiedzianych słowach i pragnieniu akceptacji. Polecamy! Dziękujemy naszym Czytelniczkom za obecność.