"Jestem przy Tobie" Smriti Prasadam-Halls

Wczoraj w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży - Biblioteka Pana Kleksa obyło się spotkanie z cyklu "Pacynkowa Wieczorynka". Potworek Rysiu przeczytał uczestnikom książkę "Jestem przy Tobie" Smriti Prasadam-Halls, którą wydało Wydawnictwo Zielona Sowa. Książka opowiada o dwójce niecodziennych przyjaciół, którzy pomimo małych kłótni i różnic, kochaj się takimi jakimi są. Było to inspiracją do poznania kilku faktów z życia wiewiórek i wykonania pięknych, jesiennych prac plastycznych. Okazuje się, że ogon można wykonać z liści, a każda wiewiórka jest inna.
Dziękujemy za przybycie.

img_7856-2

Dzień Pandy

W sobotę 11.03.2023 r. w Bibliotece Pana Kleksa świętowaliśmy zbliżający się Dzień Pandy! Podczas "Czytania na drugie śniadanie" w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dzieci mogły wsłuchać się w opowieść o "Pandzie Boni" z książki autorstwa Urszuli Morgi. Przekonaliśmy się, że warto pomagać innym oraz uczyć się nowych rzeczy. Poznaliśmy też kilka ciekawostek na temat pandy wielkiej, a w części warsztatowej spotkania uczestnicy wykonali przepiękne pandy z talerzyków papierowych i innych materiałów.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

img_5033-2

czytanie-na-drugie-sniadanie

„Zimowy Dzień” M. Christina Butler

26 stycznia 2023 o godzinie 17.00 w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK z cyklu „Pacynkowa Wieczorynka”. Najmłodsi czytelnicy wysłuchali książki „Zimowy Dzień” M. Christiny Butler, czytanej przez uroczą pacynkę Rysia. Następnie dzieci, z drobną pomocą rodziców, wykonały bałwanki z płatków kosmetycznych, ozdobione cekinami i kolorowymi drucikami. Na koniec pobawiliśmy się balonami. W spotkaniu wzięło udział 18 osób. Dziękujemy serdecznie za uśmiech i dobrą zabawę.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Pacynkowa Wieczorynka"

9 marca 2023 odbyły się zajęcia z cyklu "Pacynkowa Wieczorynka", czyli spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych w Bibliotece Pana Kleksa. Tym razem potworek Rysiu, przeczytał książkę „Rikuś” Guido Van Genechten, o króliczku, który miał klapnięte uszko. Była to historia o inności i o tym, że w sumie to super jest być sobą. Na koniec każdy wykonał "tańczące" króliczki i wiecie co? Każdy z nich był inny ? i przez to totalnie wyjątkowy.

thumbnail_img_5004-1

thumbnail_img_5004-2

thumbnail_img_5004

Retro bajka w kinie samochodowym

Dnia 19.01.2023 r. w Bibliotece Pana Kleksa odbyło się spotkanie DKK dla dzieci powyżej 5 roku życia wraz z opiekunami ph. "Retro bajka w kinie samochodowym". Uczestnicy zajęć, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne, jak np. bibuła, kartki samoprzylepne, kolorowe taśmy, rolki papieru i inne, ozdabiali duże kartony na wzór samochodów. Po skończonej pracy dzieci zajęły miejsca w swoich "pojazdach", a prowadząca wyświetliła na ekranie kilka bajek z rzutnika przeźroczy, m. in. : "Wesołe wiewiórki" Stefanii Szuchowej, "Żółw Twardowski" Ewy Szelburg – Zarembiny czy "Baśń o królewnie Zubejdzie". W spotkaniu uczestniczyło 16 osób.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.