Artur Andrus "Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innych" / DKK dla dzieci

W grudniu 2021 r. spotkaliśmy się w Klubie DKK dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Osiecznicy aby porozmawiać o książce Artura Andrusa „Bzdurki, czyli bajki dla dzieci(i) innych”.  

Czerwony Kapturek, od ślubu z gajowym zwany Żoną Zielonej Czapki, w imieniu bohaterów starych bajek stanowczo domaga się nowych historii. Bo ile razy można być wyciąganym z brzucha wilka, gubić pantofelek czy uciekać z piernikowej chatki? Każdemu by się znudziło! Trzeba więc szybko pisać inne bajki! A kiedy zabiera się do tego Artur Andrus, należy być przygotowanym na wszystko: spotkanie ze smoczycą Eulalią Wawelską, studiującą na Uniwersytecie Czwartego Wieku przed Naszą Erą, dentystą, którego rozbolał ząb, niedźwiedziem szukającym ciszy w mieście (bo w lesie ciągle ktoś tupie, ryje, kaszle, chrapie, charczy i mlaszcze), Dziadkiem Niejadkiem, który lubi jeść, ale nie lubi jeździć i innymi niezwykłymi postaciami. Może nawet trzeba będzie wziąć udział w konkursie na wyroby z rzodkiewek! Niech Was nie zmyli żartobliwy tytuł, to są bajki na maksymalnym poziomie, a między wierszami ukryta została ich inteligencja, oryginalność, i morał.
Jego wysublimowane poczucie humoru, inteligentny styl, swobodę słowa, niebanalny absurd i dobry humor, taki jak: „ Pomidor, pomidor, kaszka z mleczkiem, pochichrajmy się troszeczkę”, to ta książka, jest idealna dla Was!
Polecamy! 
 

/moderator, Barbara Przeździęk/


Drukuj  
Polish Polski